Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Z pohledu vzdělávání byl rok 2018 nadprůměrný

Vzdělávání je jedna z hlavních hodnot, na kterou klademe v RE/MAX velký důraz a akcentujeme ji i my v rámci dlouhodobé strategie a vize naší skupiny RE/MAX G8 Reality. Fakta totiž hovoří jasnou řečí. Nejlepší světové kanceláře investují do vzdělávání svých makléřů značnou část rozpočtu, času i invence. A my se nejlepšími inspirujeme.

Jaký byl rok 2018 v souvislosti se vzděláváním z mého úhlu pohledu? Rozhodně naplněný, a to hodnotím z dvojí role – jak konzumenta, který se rád sám vzdělává a inspiruje, tak školitele a mentora. Vzdělání makléřům G8 poskytujeme v průběhu celého roku kontinuálně a hodláme v tom pokračovat v co největší míře i v budoucnu. Teď už se ale vydejme retrospektivně do jednotlivých měsíců. No, je to trochu delší… tak si udělejte pohodu, uvařte třeba kafe, naservírujte pár sušenek a vypněte online mód, ať si v klidu počtete. Zkrátit to bohužel nejde. ☺

Leden

První zimní měsíc započal již tradičně dlouho očekávanou akcí, 13. česko-slovenským RE/MAX Convention. Na vzdělávací části vždy oceňuji bravurní výběr spíkrů i témat k aktuální realitní situaci, stejně tak inspirační složku, která nás každoročně motivuje ke změnám a vylepšením i v rámci naší skupiny. Minulý rok jsme si s kolegy z G8 nemohli nechat ujít fenomenální, fantastickou, úspěšnou (nechci to přehánět se superlativy, jenže si nemůžu pomoc) Joannu Koltan.

Silný příběh „mladé slečny“, polské emigrantky, která se vydala hledat štěstí do Portugalska, by mohl s klidem konkurovat hollywoodským scénářům o americkém snu. Absolutně bez prostředků a od nuly se tato dáma, navíc v cizí zemi, vypracovala do pozice majitelky hned několika kanceláří na severu Portugalka a nyní patří ke špičkám zdejší realitní sítě. Její příběh mi znova připomněl, co mě na propracovaném systému RE/MAX tak fascinuje. Dává příležitost a šanci uspět naprosto každému, a to stejnou měrou bez rozdílu.

Duben

Duben – realitní svátek pro všechny! RE/MAX Česká republika totiž do Prahy pozval skutečnou realitní mega star, z jejíchž online seminářů a videí čerpá celá realitní obec. A je jedno, zda se jedná o makléře RE/MAX. Richard Robbins je inspirací pro všechny, kdo se realitnímu byznysu věnují. Zkrátka top realitní kouč! Tato akce byla proto otevřena pro všechny včetně laické a odborné veřejnosti i mediální obce.

Květen

Na pučící jaro jsme se v RE/MAX G8 Reality připravovali pěkně dlouho, hlavně Míra Hodina a jeho českobudějovický tým. Po 0. ročníku jsme zahájili oficiálně 1. Convention RE/MAX G8 Reality po vzoru nejlepších mezinárodních akcí. Dva dny plné inspirace, vzdělávání, přednášek i zábavy pro všech našich 200 makléřů. Celou akci završil křest nového balonu, vynikající raut a party, která se protáhla až do prvních ranních hodin, navíc korunována vzletem 10 horkovzdušných balonů nad Českými Budějovicemi. Máme na co vzpomínat, máme co překonávat. Každopádně jsme položili základy nové tradice.

Červen

Kolega Míra Hodina vyhlásil v rámci našeho interního vzdělávání G8 rok 2018 jako „rok realitních týmů“. V červnu jsme vyprodali velký sál hotelu STEP v Praze na toto téma, na nějž jsme navázali podzimním třídenním tréninkem a programem pro team lídry z kanceláří RE/MAX, přičemž účast makléřů G8 byla 90%. Tomuto tématu se totiž intenzivně věnujeme. A proč? Protože nejlepší makléři světa pracují v týmech a má to své opodstatnění – následnou specializaci služeb, ruku v ruce jdoucí zkvalitňování služeb a lepší servis pro klienta, pro makléře pak možnost plně se věnovat obchodu!

Tento trend proto v G8 zavádíme ve velkém. Know-how a výukové zdroje čerpáme jak z vlastních zkušeností, především Míry Hodiny (zde si přečtěte jeho inspirativní příběh), tak od světového lídra ve vzdělávání, společnosti FranklinCovey. Spolupracujeme s jejich certifikovanými školiteli pro ČR, ke spolupráci na tomto tématu jsme rovněž přizvali Martina Tesárka.

Říjen

Evropské Convention je každoroční třešinkou na dortu. I letos jsme se vydali do další z evropských metropolí, tentokráte Amsterdamu. Na evropském Convention oceňuji pestrý program a možnost vybrat si z širokého spektra přednášek dle individuální zaměření každého jednotlivce. Jste nováček, makléř, tým lídr, majitel kanceláře, personalista, marketingový specialista nebo školitel? Určitě si přijdete na své a stejně nebudete vědět, na který workshop dřív. Zkrátka inspirace, co vás posune v kariéře o další kus dál. Mrkněte na reportáž.

Listopad

Předposlední měsíc roku byl pestrý. Spontánně vzniklou akci RE/MAX nazvanou Valašský kongres bych nazval čirou „esencí“ toho, co si pod pojmem RE/MAX představuju. Je to akce „od Remaxáků pro Remaxáky“. Více než 300 účastníků, bohatá vzdělávací sekce, networking, relax, zábava, přátelství a příroda okolních beskydských vrcholků hor. Naprosto geniální kombinace, kterou doporučuji zažít každému, kdo se ještě v minulosti neměl příležitost účastnit.

Tento měsíc jsme měli rovněž tu čest být součástí The Euroepan Elite Broker Summit ve Vídni, na který jsme byli již poněkolikáté pozváni. Uzavřené setkání pro několik desítek top majitelů kanceláří z Evropy je okořeněno přednáškami realitních es hlavně z USA a Kanady. Letošní rok byl zaměřen na práci s poptávkou, spolupráci a zážitkovou službu pro zákazníky.

Prosinec

Pozvání do předvánoční Prahy a karlínské centrály G8 přijal náš kamarád a učitel v jedné osobě Nuno Ricardo, spolumajitel portugalsko-španělsko-italské kanceláře RE/MAX Expo Group, jež měla jen za loňský rok obrat jako celá RE/MAX ČR! Více asi netřeba dodávat. Mrkněte na reportáž z jeho dvoudenní inspirativní návštěvy.

Uf, tak to jsme si vyjmenovali pouze vzdělávací milníky roku! V RE/MAX G8 Reality ale neuplyne jeden jediný týden, kdy bychom v některé z našich kanceláří nepořádali mini školení, workshop či přednášku na realitní téma, které zrovna makléře zajímá a „pálí“. Vzděláváním a novými informacemi je u nás prodchnut celý rok. ☺

Zároveň bych v tomto výčtu rád připomněl i Akademii RE/MAX ČR, která během roku odškolí tisíce a tisíce hodin. Je zde nejen pro nováčky, ale i pro zkušené makléře, vždy s nabídkou aktuálních témat reflektující nejnovější realitní trendy. Akademie jede každý všední den a kdo se chce mít rozhled napříč všemi obory i nejčerstvější informace, má nespočet příležitostí.

I po téměř 20 letech praxe jsem si tento rok zase neskutečně užil a naučil se spoustě nových věcí, které v G8 ihned implementujeme do praxe… Učení, vzdělávání a s tím související pokrok je nekonečný proces. Už teď se těším na lednový Convention a účast dalšího z matadorů realitního byznysu, Michaela Polzlera z Rakouska.

Závěrem

ZÁVĚREM – jsem nesmírně vděčný, že se český realitní trh po letech stagnace a separace i vzájemné izolace vzdělávacích systémů probouzí a propojuje. Vzájemné sdílení, otevřenost myšlenek a ochota podělit se o to, co funguje, posouvá kupředu nás všechny. Vnímám to i na základě zvýšené poptávky po kvalitním vzdělání napříč celým realitním spektrem. Jsem hrdý na to, že můžu být součástí systému RE/MAX, který má vzdělávání v podstatě své DNA.

„Vzdělávání je primárním předpokladem a naprostým základem našeho úspěchu!“

Chcete také rozjet kariéru?

Začátek podnikání nebyl nikdy snazší. S podporou, zázemím a mentoringem od zkušených kolegů se rychle zorientujete
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

O nás – aneb co je RE/MAX G8 Reality?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu