Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Nikdy není pozdě na sny

Realitní makléř/ka

Povolání realitního makléře je povoláním snů. Každý den je zcela jedinečný a tato práce není nuda. Nejenže jste svým vlastním pánem a máte svobodu, neustále jste také v pohybu, v kontaktu s lidmi, potkáváte pestré životní osudy a dostáváte se do míst, která byste normálně nenavštívili.

Velkým lákadlem jsou samozřejmě nadstandardní výdělky! Vlastní podnikání však sebou přináší i mnohé nástrahy a úskalí. Rozjet kariéru v realitách vyžaduje odvahu, píli a odhodlání.

Přečtěte si proto úvodní informace o nás a o práci makléře, ať si uděláte jasno, zda je to ta pravá volba právě pro vás!

Kdo jsme?

Než se práci realitního makléře podíváme pořádně na zoubek, dovolte, abychom se vám představili. Jsme RE/MAX G8 Reality – skupina 19 kanceláří franšízové sítě RE/MAX v České republice. Do Čech jsme ze zahraničí přenesli zcela jedinečný koncept, který se zaměřujeme na nadstandardní podporu a vzdělávání makléřů, a díky tomu se řadíme mezi lídry na trhu.  Začněme ale popořádku.  

Dnes už globální společnost RE/MAX vznikla v USA v roce 1973. Zakladatel Dave Liniger tehdy přišel se způsobem, jak spravedlivěji rozdělovat provize z prodeje mezi makléře a majitele kanceláří. Jeho počin odstartoval revoluci, která jednou provždy změnila tvář realitního byznysu.

Důraz na etiku, vzdělávání a transparentní pravidla tento obor pozvedla tím správným směrem. Díky tomu se v roce 1987 stala společnost RE/MAX jedničkou mezi realitními kancelářemi v USA. V roce 1995 úspěch v Americe motivoval zakladatele k expanzi, a tak značka poprvé vstoupila do Jižní Afriky, Evropy a Izraele.

V roce 2005 se síť RE/MAX konečně dostala i do ČR a franšízová práva zde získal David Krajný. Šest let po vzniku prvních kanceláří se RE/MAX stala jedničkou i na českém realitním trhu.

Dalším milníkem byly první zárodky konceptu RE/MAX G8 Reality, které vznikly po návštěvě kanadského Toronta v roce 2014. Inspirací se nám stal koncept, který nabízí makléřům přepychový servis a špičkové zázemí přímo na pobočkách a jenž jsme přenesli i do českého prostředí.

RE/MAX G8 Reality vznikla v roce 2018 spojením tří úspěšných pražských poboček RE/MAX v jedinou karlínskou kancelář. Naše moderní sídlo se stalo ze dne na den doslova realitním coworkingovým centrem. Následně se připojily pobočky z dalších krajů, které byly v té době lídry trhu v daném regionu. A v roce 2020 jsme vstoupili na Moravu. K dnešnímu dni máme kanceláře už v 21 městech po celé ČR a pro RE/MAX G8 Reality pracuje přes 200 úspěšných makléřů.

RE/MAX G8 Reality je čistě promakléřsky orientovaná společnost. Co to znamená v praxi? Našim makléřům poskytujeme perfektní zázemí pro růst podnikání a staráme se o to, aby se jim v obchodech dařilo. Máme velice propracovaný systém vzdělávání, vedení a mentoringu.

Našim makléřům je ihned po nástupu přidělen kouč či mentor, většinou jeden ze spolumajitelů kanceláře, který je zaučuje a pomáhá jim se co nejrychleji v oboru zorientovat a získat první obchodní příležitosti. Makléři díky tomu mohou velice rychle nastartovat kariéru a začít vydělávat.

Pro naše makléře zajišťujeme rovněž kontinuální vzdělávání – organizujeme workshopy, semináře, konference a tréninky od top obchodníků z Čech i ze zahraničí. Zaměřujeme se na osobní rozvoj a nabízíme ucelené obchodní know-how, které jinde nedostanete.

Čísla hovoří jasnou řečí. Makléři RE/MAX G8 Reality se řadí mezi nejproduktivnější makléře v České republice a samotná skupina RE/MAX G8 Reality má větší obrat než některé celé franšízové sítě v ČR!

Kromě toho jako RE/MAX G8 Reality poskytujeme makléřům nadstandardní zázemí reprezentativních kanceláří v 21 městech, zasedací místnosti ke schůzkám, možnost využívat kancelářské vybavení, služby asistentky, marketingovou podporu od profesionálů, služby od prověřený ch dodavatelů, a to ani zdaleka není všechno… Přečtěte si naši brožuru Kariéra, kde se dozvíte mnohem více informací.

Už jen proto, že značku RE/MAX zná 9 z 10 lidí po celém světě. Za 45 let své existence jsme se zasadili o proměnu celého realitního byznysu a každoročně prodáme nejvíc nemovitostí na světě. I vy se můžete opřít o dobré jméno značky, které vám usnadní rozjezd podnikání.

Práce makléře aneb koho hledáme?

Realitní makléř není jen „prodejce bytů“. Pryč jsou časy, kdy stačilo vystavit nemovitost na realitní server a čekat, co se bude dít. Doba se vyvíjí, mění se chování zákazníků a samotný realitní proces se skládá z mnoha činností, které je potřeba řídit a koordinovat.

Jste svým pánem, ale pozor… V prvé řadě je potřeba uvědomit si, že realitní makléř je podnikatel neboli osoba samostatně výdělečně činná. Nemá nad sebou žádného šéfa, tím pádem ale nemá ani plat jako zaměstnanec. Čím více obchodů uzavře, tím vyšší má výdělky. Jeho hlavním úkolem je tedy nalézání obchodních příležitostí a umění komunikace je zde naprosto zásadní.

Přesah do mnoha oborů Každá zakázka si dnes žádá speciální přístup, aby v záplavě nabídek vynikla. Makléř proto musí nejprve připravit správnou obchodní strategii a následně její kroky naplňovat. Rozumět musí tak trochu psychologii, stavitelství, architektuře, marketingu, sociálním sítím, fotografii, právům, a přitom oplývat mnoha odbornými znalosti… Hlavně ale musí být vynikající obchodník, který je schopen postarat se o každičký detail obchodního případu. Samozřejmě že nikdo nemůže být specialistou na všechno, i proto makléři často spolupracují s dodavateli-odborníky nebo si zakládají své vlastní realitní týmy. Ovšem základní povědomí a rozhled napříč obory by měl mít každý dobrý realitní makléř.

Schopný manažer Realitní makléř se neustále vzdělává, sleduje realitní trendy a vývoj cen, oceňuje nemovitosti, připravuje je k prodeji (vyklízení, designová úprava, focení, videa, půdorysy, popisy, kampaně atd.), navrhuje obchodní strategii, jedná se svými klienty i potenciálními zákazníky, vede obchodní jednání a vyjednávání o ceně, organizuje prohlídky a aukce nemovitostí, jedná s katastrálními úřady, advokáty a odhadci, uzavírá kupní a nájemní smlouvy, stará se o veškeré dokumentace a transakce a udržuje kontakt s klienty. U toho hodně cestuje a telefonuje… V podstatě tedy musí být i schopným manažerem, co si umí organizovat práci a čas.

Realitní makléř by měl mít v prvé řadě obchodní talentpodnikatelské smýšlení a tah na branku, aby obstál v konkurenci. V RE/MAX G8 Reality si stejnou měrou zakládáme na hodnotách a vzdělání. Naším sítem neprojde každý. Hledáme nejen lidi s obchodními dovednostmi, ale i takové, kteří se rádi posouvají vpřed a velký důraz kladou na neustálé vzdělávání.

Realitní makléř by měl mít dobré vystupování a vždy působit profesionálním dojmem. Další neméně důležitou vlastností je umění komunikace. Makléř by měl být empatický, mít rád lidi a dokázat naslouchat jejich příběhům.

Zásadní je také smysl pro etikuzodpovědnost a preciznost. Dotáhnout každý obchod do zdárného konce vyžaduje píli a smysl pro detail.

Sebedisciplína a chuť učit se novým věcem jsou dalšími nepostradatelnými vlastnostmi. Realitní trh se neustále vyvíjí a je potřeba si doplňovat znalosti.

Zvládnete být svým vlastním šéfem? Pokud máte zdravou dávku sebekázně a schopnost zorganizovat si svůj čas, můžete si užívat maximální svobody, kterou podnikání v realitách nabízí.

Na věku ani profesi nezáleží. Úspěšnou kariéru si u nás už vybudovala například bývalá paní učitelka, úspěšný herecmajitel restauracediplomatmaminka po mateřské, vrcholový manažer z korporátního sektoru i čerstvý absolvent.

Co mají nově přijatí makléři společného?
Stále se vzdělávají, posouvají své hranice, jsou zodpovědní sami za sebe a mají disciplínu.

Jaké zájmy ve svých životopisech makléři nejčastěji uváděli?
Osobní rozvoj, jazyky, finančnictví, ekonomika, zdravý životní styl, cestování, sport, jóga, mezilidské vztahy.

Předchozí působení:
Finance a bankovnictví, státní správa, koučink, prodej-obchod, právo, personalistika, média, sport, zahradní architektura, gastronomie – vlastní restaurace apod.

Hledáme osobnosti s vybudovaným žebříčkem hodnot a samostatným smýšlením.
Hledáme empatické jedince, kteří rádi komunikují a baví je každodenní kontakt s lidmi. Hledáme zdatné obchodníky, jejichž silnou stránkou je schopnost vyjednávání i profesionální vystupování.

Hledáme nadšence, kteří nemají strach stát se svým vlastním šéfem a neodradí je ani počáteční neúspěchy.

Hledáme lidi, kteří se sami věnují osobnímu rozvoji a rádi se neustále vzdělávají.
Hledáme všechny ty, kdo jsou si vědomi toho, že pro dosažení svých snů a cílů je nutné investovat čas a energii.

Co nabízíme?

Unikátní promakléřský koncept RE/MAX G8 Reality pomáhá už více než 200 makléřům po celé ČR dosahovat úspěchů v realitách. Na co se můžete těšit, pokud se přidáte k nám?

Práce realitního makléře je příležitostí ke zcela nadstandardním výdělkům, které převyšují celorepublikový průměr. V RE/MAX G8 Reality máme zaveden spravedlivý systémem provizí, které se pohybují od 60 % do 90 % ve prospěch makléře. Vše, o čem jste kdy snili, si budete moci dopřát, aniž byste museli slevovat ze svých nároků. A je jedno, zda rádi cestujete, chcete se zajistit do budoucna nebo si prostě jen užívat všeho, co současný život nabízí.

Staráme se o to, aby se naši makléři mohli neustále rozvíjet. Pravidelně pro ně pořádáme nejrůznější workshopy, semináře a intenzivní tréninky, které jim pomáhají kontinuálně se zlepšovat, zvyšovat efektivitu a osvojovat si nejnovější realitní trendy. S námi budete vždy o krok napřed

Etika podnikání pro nás není jen prázdná fráze. Naší motivací je přání poskytovat našim klientům ty nejlepší možné služby. Zájmy klientů klademe vždy na první místo a na etické integritě si zakládáme. Otevřenost, poctivost a upřímná snaha se zlepšovat jsou pro nás zásadní priority, na kterých stavíme. Proto si můžete být jisti, že se u nás budete cítit dobře.

Jako podnikatelé pod RE/MAX G8 Reality si budete moci řídit svůj čas sami. Záleží jen na vás, jak si denní povinnosti a schůzky uspořádáte. Při efektivní organizaci si tak najdete čas na svou rodinu, koníčky i cestování. Na nekonečné vyplňování výkazů práce a zbytečné vysedávání v kanceláři můžete zapomenout. S námi budete mít absolutní svobodu a za svou práci si budete zodpovědní vy sami – můžete si ji proto plánovat tak, jak to bude vyhovovat vám.

Úspěch našich makléřů závisí z nemalé části i na vzájemné pomoci. Díky mezimakléřské spolupráci a díky sdílení zakázek můžeme klientům zajišťovat tu nejlepší péči a makléřům více obchodních příležitostí.

V našich řadách najdete velice inspirativní osobnosti, které již v realitním oboru dosáhly mnohých úspěchů, stejně tak renomované odborníky i top obchodníky z celé ČR. Od nich všech se budete učit a čerpat zkušenosti.

Makléřům zprostředkováváme síť prověřených dodavatelů, kteří jim pomáhají řešit marketing, smlouvy, hypotéky a další agendu za ty nejlepší ceny.

Jako realitní makléř nebudete jen “prodejce nemovitostí”. Budete také pomocníkem ve složitých životních situacích, jindy průvodcem na cestě za životním snem. Budete vstupovat do života lidí, poznávat, jak žijí, naslouchat jim a často se dozvídat podrobnosti jejich osudů. A poté budete hledat nejlepší způsob, jak jim pomoci.

Nastartujte svoji kariéru​

Políčka označená hvězdičkou jsou povinná
Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů