Před blížícími se Vánocemi jsme měli tu čest v naší karlínské kanceláři uvítat vzácného hosta. Našeho kamaráda a učitele v jedné osobě – Nuno Ricarda, spolumajitele portugalsko-španělsko-italské kanceláře RE/MAX Expo Group, jež měla pouze za loňský rok obrat jako celá síť RE/MAX Česká republika.

Ricardo je neuvěřitelně milý člověk s vizí, který rád sdílí své názory i know-how, za což si ho neuvěřitelně ceníme. „Učí se od nejlepších v Kanadě a je ochoten učit i ostatní. Je to nezbytností. Trh se mění stále rychleji a náš obor bude čelit výzvám, které jsme si nedovedli před pár lety představit. Kdo ustrne v „současnosti“, bude nemilosrdně „sežrán“ někým rychlejším, někým, kdo nabídne makléřům i koncovým zákazníkům lepší hodnotu a zážitek ze služby,“ odpovídá Míra Hodina na otázku, co bylo jednou z motivací zorganizovat toto setkání.

„Chtěli jsme zároveň dát příležitost i ostatním makléřům z celé sítě RE/MAX vyptat se Nuna na to, co je nejvíce zajímá. Připravili jsme proto živé vysílání, kde jsme otázky makléřů zodpověděli.“

„Žijeme pro makléře. Ti jsou pro nás nejdůležitější! My jsme zde pro ně, ne oni pro nás. Velmi se soustředíme na to být jim oporou, poskytovat jim perfektní služby, vytváříme jim zázemí a pomáháme hledat nová řešení,“ odpověděl Nuno na otázku, v čem podle něj tkví jádro úspěchu jeho kanceláří.

„Pilířem našeho byznysu je důraz na recruitment. Děláme vše pro to, abychom tento systém neustále zlepšovali,“ dodává. Celý potenciál byznysu tedy soustředí do hledání kvalitních lidí, kteří tvoří esenci firmy. Klíčovým momentem jeho podnikání rovněž bylo období, kdy vytvořil tým, skupinu, systém a ten systém začal dodržovat.

Nuno se u nás v Praze zdržel dva dny a jeho návštěvu jsme spojili s prohlídkou Prahy. Všichni nyní máme díky jeho inovátorským myšlenkám nad čím přemýšlet, a hlavně co implementovat do praxe.

Nuno, děkujeme a bylo nám potěšením!