Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Proč prodávat nemovitost s realitním týmem?

Chystáte se prodat nemovitost a jde vám hlava kolem z tolika věcí, které je třeba zajistit? Trendem dnešní doby je jednotlivé činnosti přerozdělit odborníkům na danou oblast, abyste dosáhli nejlepších výsledků a tím i vyššího zisku z prodeje. To je jeden z důvodů, proč si realitní makléři sestavují celé týmy profesionálů. Jaké výhody vám spolupráce s realitním týmem přinese?

Bude pro vás pracovat více lidí za jednu provizi

Rozhodnete-li se pro exkluzivní spolupráci s realitním týmem, budete skutečně opečovávaní a nijak se to nepromítne na vašich nákladech. Provize pro makléře zůstane stejná, ten z ní ale pokryje veškeré náklady, činnosti a lidi, kteří na vaší zakázce budou spolupracovat.

Makléř jako koordinátor a obchodník

Realitní makléř, který si vytvoří tým, má mnohem více času věnovat obchodu samotnému. Soustředí se na obchodní strategii, cílí na potenciální klienty a vyjednává o ceně ve váš prospěch. Není rozptylován dalšími nezbytnými aktivitami, které za něj vykonávají specialisté. Je tedy především obchodníkem a koordinátorem.

Získáte profesionály napříč mnoha obory

Prodej nemovitosti není jen o fotografiích a uveřejnění na realitních portálech, jak si ještě mnoho lidí mylně představuje. Proces prodeje vyžaduje důkladnou přípravu a poté i správné nastavení všech procesů. Kdo tedy pro vás bude pracovat? Kromě realitního makléře také asistent či asistentka, dále home stager neboli interiérový designérfotografkameramangrafikcopywriter (textař), marketingový specialistaonline marketér a prověřená advokátní kancelář.

Míra Hodina je jedním z prvních popularizátorů konceptu realitních týmů v ČR. V týmu pracuje už od roku 2013 a řadí se mezi nejúspěšnější makléře v síti RE/MAX. www.mirahodina.cz

Nadstandardní balíček služeb jako běžný standard

Mezi množstvím nemovitostí na trhu je potřeba vyniknout. Nejprve si proto na váš byt či dům posvítí interiérový designer, který ho upraví pro účely focení. V dalším kroku pro vás realitní tým připraví profesionální nacenění, nádherné fotografie, video-prohlídku, případně i virtuální prohlídku, 2D a 3D vizualizace včetně půdorysu a poutavý text k vašemu inzerátu. Poté nemovitost zveřejní na nejvýznamnějších realitních portálech a nastaví marketingové kampaně.

Po celou dobu povede proškolený asistent komunikaci se zájemci o koupi, které i prověří, zda jsou skutečně bonitní. Zorganizuje termíny prohlídek. Realitní makléř se koncentruje na obchodní stránku případu a pokud zaznamená zvýšený zájem o nemovitost, podnikne další kroky. Efektivním prodejním nástrojem je tzv. „open house“ neboli „den otevřených dveří“. Zde v příjemné atmosféře provede nemovitostí všechny zájemce, kteří si ji v klidu prohlédnou a vyptají se na detaily. Už jen samotný fakt, že „nás zájemců je více“ má důležitý psychologický efekt a ovlivňuje tak i výši nabídkových cen!

Makléř pak může vypsat aukci, která u některých nemovitostí zvyšuje cenu až o 25 %. Více se o tomto progresivním prodejním nástroji můžete dočíst zde.

Po nalezení kupujícího pro vás advokát se specializací na realitní právo vypracuje veškeré smlouvy, zajistí bezpečnou advokátní úschovu peněz, tým makléře pak bude komunikovat s úřady a katastrem, zajistí kolky, provede přepisy energií na nové majitele a poradí vám, jak vyplnit a zaplatit daňová přiznání, která se na vás v rámci prodeje vztahují.

Ušetříte drahocenný čas

Tím se dostáváme k dalšímu bodu. Realitní tým pracuje efektivně a rychle právě díky tomu, že každý z členů má na starosti jednotlivý dílek z celé skládačky prodeje nemovitosti. Všichni se věnují svému úkolu samostatně a společně tak zvládnou více činností souběžně.

Martin Štrojsa – Proč pracuji v týmu?

„V rámci každodenní praxe realitního makléře jsem musel vykonávat i činnosti, na které nejsem zrovna odborník a které mě časově velmi zahlcovaly. Navíc jsem prací trávil celé dny až do večera, což do budoucna nebylo mým cílem. Přirozeně jsem se proto začal obklopovat lidmi, kteří se na činnosti, které mě nenaplňovaly, přímo specializují a odvádějí je díky tomu ještě v lepší kvalitě. Hlavní výhody pro naše klienty? Například to, že v době mé nepřítomnosti se pro ně nic nemění. Díky důkladně zpracovaným týmovým procesům víme, jaká je úloha každého člena a v době dovolených se tak můžeme vzájemně doplňovat. Další nespornou výhodou týmu je specializace. Každý by měl dělat to, v čem vyniká a co ho nejvíce baví. Takto lze nabízet služby, jaké si přejete.“ www.martinstrojsa.cz

Budete mít neustálou podporu i aktuální informace

V průběhu prodeje často klienti řeší nejrůznější nečekané situace a potřebují urgentně poradit, svěřit se či konzultovat svůj problém s někým kvalifikovaným. Když si vyberete ke spolupráci realitní tým, můžete si být jisti, že zde pokaždé bude někdo, kdo vám zvedne telefon či podá pomocnou ruku. Každý z členů realitního týmu rovněž podává report o průběhu svých činností, které vám pak makléř pravidelně předává. Dozvíte se například, kolik je zájemců o koupi, uvidíte výsledky online kampaní či přesné zacílení i návštěvnost vašeho inzerátu.

Prodáte za více peněz

Že se volba realitního týmu vyplatí, dokazují naše reference, kdy se pomocí efektivně nastavených prodejních procesů podařilo významně navýšit tržní cenu nemovitosti. Máme případy, kdy byla konečná cena zvýšena dokonce o 35 %.

Jan Kratochvíl – Proč pracuji v týmu?

„Tvorba týmu a spolupráce v něm mi umožnila vystoupit z každodenních závodů s časem, a hlavně pozvedla úroveň našich služeb o další stupeň výše. Spolupráce v týmu a zejména investice do servisní části opravdu pomáhá zpracovávat zakázku tak, aby byla dobře, plynule a s maximální mírou klientské spokojenosti „odbavená“. Prospíváme tak nejen prodávajícím, ale i kupujícím. Náš tým investuje do servisu skoro 90 tisíc měsíčně, a to sem nezapočítávám náklady v podobě marketingu, právních služeb apod. Za rok tato částka činí přes 1 milion Kč. A to už se v kvalitě služeb projevit zkrátka musí.“ www.tymjanakratochvila.cz

Budete mít jistotu zdárně dokončeného obchodu

Realitní týmy RE/MAX G8 Reality spolupracují pouze s léty prověřenými a solidními advokátními kancelářemi. Veškeré smluvní dokumentace budou ošetřeny tak, abyste měli jistotu a bezpečí, že vše dobře dopadne a neutrpěli jste finanční ztrátu.

Kdo v RE/MAX G8 Reality například pracuje v týmu?

Realitní tým Míry Hodiny (Praha a jižní Čechy)
Realitní tým Jana Kratochvíla (Praha, Kladno a Beroun)
Realitní tým Andrejši & Žáčková (Praha a střední Čechy)
Realitní tým Martina Štrojsy (Ústecko a severní Čechy)
Míra Štrojsa & realitní tým (Ústecko a severní Čechy)
Realitní tým Boháč & Vrzáková (Praha a střední Čechy)
Realitní tým Mgr. Jaroslava Slavotínka (Kolín a okolí)
Realitní tým Zdeňka Štourače (Brno a jižní Morava)
Realitní tým Michala Kožíška (Litoměřice)
Realitní tým Tomáše Veselského (Kladno, Praha a západočeský kraj)
Realitní tým Jakuba Jiránka (Kladno a střední Čechy)

Chcete také rozjet kariéru?

Začátek podnikání nebyl nikdy snazší. S podporou, zázemím a mentoringem od zkušených kolegů se rychle zorientujete
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

O nás – aneb co je RE/MAX G8 Reality?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu