Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Náš příběh

ROSTEME S VÁMI! Vznik RE/MAX G8 Reality je příběhem silné vize a smělých cílů. Je o hledání lepších cest, o inspiraci zahraničím a touze naplnit v českých podmínkách zcela jedinečný koncept, který vychází ze spolupráce a kooperace více kanceláří seskupených do jedné sítě. Sítě, která svým makléřům poskytuje nadstandardní zázemí a vzdělání tak, aby heslo „rosteme s vámi“ mohlo být naplněno v celé své podstatě.

Úvodem je důležité zmínit, v čem je RE/MAX G8 Reality odlišná. V současné době se jedná o největší skupinu poboček RE/MAX v České republice se sídlem ve více než 19 městech. Spojení úspěšných kanceláří bylo původně vizí, která našla konkrétní a fungující příklad u nejlepších franšízantů za hranicemi naší republiky – v Kanadě a Portugalsku.

Jak to celé začalo?

Jan Štohanzl, který stál u zrodu RE/MAX v České republice a byl jedním z prvních zakladatelů úspěšné kanceláře Consult i spolumajitelem dalších poboček Good Luck a Best, k tomu říká:

 „S několika mými kolegy – také úspěšnými franšízanty, kteří ve svém regionu či městě dosáhli pozice jedničky na trhu, jsme cítili, že je náš byznys potřeba posunout o kus dál. Vždy jsme ctili čistotu podnikání spojenou s naplňováním etických kodexů s důrazem na klientovy potřeby, přesně dle pravidel RE/MAXu, které už na samém počátku jasně stanovil jeho zakladatel David Liniger. Ještě více jsme se ale chtěli zaměřit na čistě promakléřský přístup. Začalo nám tedy dávat logiku propojení sil. To byl jeden z prvních zárodků vzniku G8,“ vysvětluje.

„Pátrali jsme a jak se ukázalo, nebyli jsme ve světě jediní, kdo měl podobnou myšlenku. Velice blízký se našemu konceptu zdál kanadský model kanceláří RE/MAX v provincii Ontario. Díky pomoci RE/MAX Česká republika a RE/MAX Integra (vlastník RE/MAX Europe) jsme byli pozváni na pracovní stáž do Kanady.“

Kanadský „BIG DREAM“

V podobném složení lidí, kteří dnes tvoří jádro G8, proběhla v roce 2014 první zahraniční návštěva kanadského Toronta. 

„Byli jsme v úžasu, protože jsme viděli naživo a ve velkém, jak může tato myšlenka fungovat v praxi.“ 

Obrovské centrály tvořící sídlo pro 200 až 600 lidí svým makléřům poskytují naprosto přepychový servis – každodenní semináře, školení, poradenství, administrativní, právní i technologickou podporu.

 „Makléři se díky tomu mohou plně koncentrovat na svou roli – poskytovat bezvadný servis klientům“.

Společná motivace novými zkušenostmi

Jakkoliv se zdál kanadský model inspirující, do našich podmínek byl z mnoha důvodů těžko přenositelný.

Pro nás velké sousto – je třeba mít na paměti, že kanadské kanceláře, které jsme navštívili, vznikly v 70. a 80. letech a postupem let se proměnily ve velká rodinná impéria s rozhodujícím podílem na trhu. My jsme ale po návštěvě začali více měřit výkony, šlapat do statistik, díky čemuž jsme kontinuálně rostli. Hledali jsme další a další informace a ze střípků dávali dohromady mozaiku, jak by to mohlo fungovat tady. Až se objevily fenomenální výsledky RE/MAX v Portugalsku, které jsme zaznamenali v evropském žebříčku.“

Portugalská stáž zárodkem vzniku G8

„Stejně jako jsme se v minulosti vydali do Kanady, podnikli jsme nyní studijní cestu ke kolegům do Portugalska. Už během prvních hodin návštěvy jsme pochopili záhy: to bude ono! Objevili jsme fungující kanadský model v evropských podmínkách. Vraceli jsme se plni euforie a nadšení, obohaceni o inovativní obchodní postupy a know-how od portugalských kolegů. Tehdy v nás ještě více dozrála myšlenka nutnosti propojení našich kanceláří v síť, která bude schopná makléřům zajistit rozsáhlejší vzdělávací podporu.“

Jsme již ve více než 20 městech ČR

V roce 2018 tak vznikla RE/MAX G8 Reality – síť s vizí a příběhem, za níž stojí silné osobností majitelů regionálních kanceláří. Každý se v rámci vedení specializuje na to, nač má nadání a dělá to, co ho nejvíc baví. 

„Odborníkem na danou oblast se člověk stává úzce zaměřenou specializací, u nás jsme si proto role rozdělili dle osobnostního nastavení a funguje to skvěle.“

Karlínská centrála jednou z nejmodernějších realitních kanceláří v ČR

Pomyslným završením i novým začátkem byla fúze 3 pražských poboček RE/MAX v jedinou karlínskou kancelář G8 se sídlem na Rohanském nábřeží. Jedna z největších a nejmodernějších realitních kanceláří v České republice se od svého otevření stala doslova realitním coworkingovým centrem, kde jsou školení, workshopy, semináře, mentoring, ale i sdílení příjemných okamžiků s kolegy z realitní praxe na denním pořádku.

 „Pravidelně se zde scházíme, s workshopy a školeními objíždíme i republiku a jednotlivé pobočky. Makléřům je k dispozici rozvětvený tým profesionálů, který jim pomáhá na cestě k úspěchu,“ uzavírá marketingový ředitel Tomáš Syrůček.

Chcete také rozjet kariéru?

Začátek podnikání nebyl nikdy snazší. S podporou, zázemím a mentoringem od zkušených kolegů se rychle zorientujete
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

O nás – aneb co je RE/MAX G8 Reality?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu