Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Práce utrpením? Jak poznáte, že je na čase změnit zaměstnání?

Jaké znaky vám mohou napovědět, že už je na čase změnit práci? Někdy je těžké rozpoznat, že je zrovna nejvhodnější doba posunout se dál a najít si něco, co vám bude dávat větší smysl. Naše tipy vám pomohou ten správný čas rozpoznat.

Zaplavuje vás nedělní splín z nového pracovního týdne?

Nedělní splín je poměrně častý jev. Pokud je ale velmi silný a přelévá se do celého následujícího týdne, jedná se o signál, který je dobré brát více v potaz. Je čas zamyslet se, zda to, co děláte, je skutečně to pravé pro vás. Můžete zkusit některé věci změnit – například organizaci času, více se věnovat svým koníčkům, které vám dobijí baterky… Když ale ani to nepomůže, je možná na čase porozhlédnout se po nové práci.

Jste v kanceláři jako na trní?

Je vám pobyt v kanceláři nepříjemný? Nemůžete se dočkat, kdy už odtamtud odejdete? Nedokážete se uvolnit? Je evidentní, že vám něco vadí. Je samozřejmě na vás zjistit, v čem tkví problém, ale i to může být znakem, že pro vás tento typ práce není nejvhodnější. Zkuste se zamyslet, jestli byste nebyli šťastnější například v jiném prostředí. V dnešní době existuje mnoho možností, jak pracovat. Někomu vyhovuje více práce z domova či zcela na volné noze, kde máte svobodu a jste svým vlastním šéfem.

Máte pocit, že si vás neváží?

Ať už jde o pocit spojený s vaší prací nebo s vaší osobou, rozhodně to není nic příjemného. Je důležité zanalyzovat, jestli to není jen vaše domněnka. Je však možné, že není vaše práce uznávaná a ohodnocená natolik, jak byste si to zasloužili. Zauvažovat proto lze o změně kolektivu, tedy i zaměstnání. Možná byste ale naopak preferovali být pánem svého času a neřešit, co si o vás myslí nadřízený nebo vaši kolegové. Svou hodnotu tvoříte vy. Je proto jen na vás, jak to uchopíte.

Nikam se nevyvíjíte?

Stojíte stále na jednom místě a nadřízení ani po vašich prosbách nemají v úmyslu posunout vás dál nebo vás povýšit? Vývoj je důležitý pro každého a když ustrneme na mrtvém bodě, je potřeba něco změnit nebo i zvednout kotvy. Právě taková potřeba může být jasným signálem k tomu, že přišel ten pravý čas na změnu.

Stresuje vás zodpovědnost za ostatní?

Možná naopak pracujete na vyšší pozici a máte po sebou podřízené. Nesete zodpovědnost za celý kolektiv a řídící pozice vás už vyčerpává. Stresujete po nocích, nemůžete spát a neustále dohlížíte na všechno, abyste měli jistotu, že váš projekt probíhá perfektně. Zde by mohlo pomoci leadership školení, pokud ale i to selhává, nejste pravděpodobně na vedoucí pozici nastavení. Práce, kde zodpovídáte sami za sebe, by vám naopak mohla pomoci nabrat v životě ten správný směr.

Máte pocit, že vám ujíždí vlak?

Jste na seniorní pozici už dlouhou dobu? Doléhá na vás tlak, když vidíte své kolegy ve stejném věku, jak jsou nahrazováni mladšími rivaly? Máte pocit stagnace, protože už jste dosáhli vytyčeného cíle a nemůžete se dál vyvíjet? Mnoho vrcholových manažerů se kvůli podobným pocitům dostane až do stavu vyhoření. Zkuste tomu předejít, dokud je čas. Rozjet vlastní kariéru a zabezpečit se na stáří můžete i ve vyšším věku. Před mladšími naopak budete mít náskok. Své zkušenosti z manažerské pozice a mnoha let praxe můžete zúročit ku prospěchu vlastního podnikání.

Vyčerpání a zdraví nadranc?

Už melete z posledního a vaše imunita pláče po volnu, uvolnění stresu a změně? Nepodařilo se vám i po velké relaxaci dostat zpátky do provozu? Možná je právě únava reakcí na váš vztah k zaměstnání či vyčerpání z komunikace na pracovišti, které, co si budeme nalhávat, může být nervy drásající.

Víme, že změna často vzbuzuje negativní pocity a strach z neznámého. Na druhou stranu pro vás může být začátkem něčeho skvělého a možností zkusit něco nového na jiném místě, zkrátka se posunout v životě dál. Samozřejmě je vždy důležité věnovat tak velkému rozhodnutí dostatek času, není ale třeba propadat panice. Třeba díky nové práci objevíte své další schopnosti a rozvinete tak své já.

Chcete také rozjet kariéru?

Začátek podnikání nebyl nikdy snazší. S podporou, zázemím a mentoringem od zkušených kolegů se rychle zorientujete
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

O nás – aneb co je RE/MAX G8 Reality?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu