Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Hodím se na práci realitního makléře?

O práci realitních makléřů koluje spousta mýtů a utkvělých představ. Realitní makléř v nich nejčastěji figuruje jako ten, komu jde v prvé řadě o výši provize, ztotožňován je s prototypem zdatného obchodníka, který má tah na branku, je dravý a soutěživý. Skutečnost je ale trochu někde jinde. Přes nespornou výhodu nadstandardních výdělků, které toto povolání nabízí, by dobrý realitní makléř měl mít určité kvality… Být tak trochu psychologem, umět dobře komunikovat, být empatický a ctít smysl pro etiku.

A kdo že se tedy na práci makléře hodí? Dáme vám pár příkladů. Skvělým makléřem se může stát bývalý pan učitel či paní učitelka, pilot dopravního letadla, kuchař či majitelka restaurace, maminka po mateřské dovolené, mladík bez předchozích pracovních zkušeností stejně jako vrcholový manažer… A tak bychom mohli pokračovat. Asi už tušíte, kam tím míříme. Zářnou kariéru v realitách si může vybudovat kdokoliv. Ostatně, příběhy našich makléřů to jen dokazují. Co mají společného ti úspěšní?

Je to celé o umění komunikace

Jako realitní makléř/ka budete v každodenním kontaktu s lidmi. Základním předpokladem úspěšné kariéry je tedy mít práci s lidmi rád a umět dobře komunikovat. Pokud vás zajímají lidské osudy a příběhy, které píše život sám, je pro vás toto povolání naprosto ideální. Jako makléř totiž svým klientům budete vstupovat do soukromí a pomáhat jim u nejdůležitějších životních rozhodnutí, která se týkají jejich domova a bydlení. Klienti se makléřům často svěřují se svými obavami a chtějí znát jejich názor. Dobrý realitní makléř by tedy měl být empatický, umět naslouchat a být dobrým a trpělivým rádcem.

Etické cítění a férovost

V byznyse – a při práci s lidmi obzvláště – nedojdete daleko, pokud nebudete ctít zásady slušného chování a etického přístupu. V tomto oboru vyhrávají pouze jedinci s vysoko nastaveným žebříčkem morálních hodnot a smyslem pro fair play. Realitní makléř po rozjezdu kariéry získává zakázky z velké části na základě referencí a doporučení od bývalých klientů. Dobrá pověst se šíří a úspěšní makléři si to uvědomují. Neexistuje pro ně „méně“ či „více“ důležitá zakázka. A je jim jedno, zda prodávají jednopokojový byt či luxusní sídlo. Ke všem svým klientům přistupují stejně a dělají pro ně maximum.

Odborná způsobilost

Realitní makléř musí samozřejmě mít odpovídající odborné znalosti. Přijde vám ale zvláštní, že je uvádíme až na posledním místě? V RE/MAX G8 Reality totiž máme propracovaný systém vzdělávání a školení. Noví makléři mají svého mentora a mohou se kdykoliv obrátit na zkušené kolegy, kteří jim s jakýmkoliv realitním případem poradí od A do Z, což je velkou výhodou i skvělou startovní čárou pro rozjezd kariéry. A i v realitách platí to, co v každém oboru – člověk se nejvíce učí každodenní praxí. 

Zeptejte se nás

Přemýšlíte nad změnou? Zajímá vás, jaký je život realitního makléře? Zanechte nám na sebe kontakt. Pozveme vás na kávu a v klidu si o všem popovídáme.

Chcete také rozjet kariéru?

Začátek podnikání nebyl nikdy snazší. S podporou, zázemím a mentoringem od zkušených kolegů se rychle zorientujete
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

O nás – aneb co je RE/MAX G8 Reality?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu