Prodej pozemku, 954 m2, Dolní Moravice

999 000 czk / za nemovitost
Prodej pozemku, 954 m2, Dolní Moravice G

Prodej pozemku pro bydlení, 954 m2, Dolní Moravice

Dobrý den, nacházíme se v Dolní Moravici, v úpatí masívu Hrubého Jeseníku v chráněné krajinné oblasti Jeseníky, v jedné z nejvýše položených obcí s nadmořskou výškou 600 – 827 m.n.m s průměrným počtem asi 400 obyvatel.
Obec leží na spojnici Rýmařova, Malé Morávky a Karlovy Studánky, která je vzdálena 15 kilometrů.
Připravil jsem pro Vás stavební parcelu se skvělou jižní orientací o výměře 954 m2 s třemi nádhernými staletými borovicemi jako z pohádky a kouzelnou dvousetletou lípou.
Na pozemku je možné postavit klasickou chalupu, moderní obytnou dřevěnou pasivní stodolu obloženou kameny, aby se zachoval ráz podhorské výstavby daného regionu nebo rekreační penzion v souladu se schválenými podklady územního plánování.
V obci se nachází mateřská i základní škola, restaurace, rozvinutá infastruktura je v Rýmařově anebo Bruntálu, kam je výborné autobusové spojení současně i na Malou Morávku, Hvězdu, odkud začíná výstup do vrcholových partií nejvyšší hory Moravy Pradědu.
Nabízí se široká škála sportovních aktivit, ať již lyžování, skialpinismus, běh na lyžích, nordic walking, děti se vyžijí na bobech, či sáních, jízda na koni, či sáních tažených koňským spřežením, turistika, pohodové procházky horským terénem, sběr hub a lesních plodů nebo jenom relaxace na čistém horském vzduchu.
Hned pod Hvězdou v Karlově Studánce můžete relaxovat a čerpat novou energii při spoustě lázeňských procedur !
Historie Dolní Moravice sahá až do 13.století, kdy patřila k panství hradu Sovinec, od 18. století byla v obci pila i papírna, v obci jsou památkově chráněné objekty, především filiální kostel sv. Jakuba Staršího s renesanční kněžištěm, kouzelný barokní skvost – pilíř Sv. Trojice, barokní socha Jana Nepomuckého a most ojedinělé konstrukce švédského typu o dvou mostních polích.
V této horské obci najdete kouzelné chalupy v duchu lidové architektury z doby poloviny 19.století.

Zaujala Vás tato nemovitost ?

Budu se těšit na společnou prohlídku této kouzelné stavební parcely !

V případě více zájemců bude nemovitost prodána nejlepší nabídce a majitelka vyhrazuje vybrat kupujícího na základě jejich zvolených kritérií.
Číslo zakázky: 268-NP00875
Město: Dolní Moravice
Celková plocha: 954 m2
Typ nemovitosti: Pozemky
Druh pozemku: Stavební bydlení
Energetická náročnost budovy: G
Garáž: Ne
Balkón: Ne
Lodžie: Ne

Mám zájem o nemovitost

Tuto nemovitost vám rád(a) představí

Roman Havlíček

Havlíček Roman
RE/MAX Delux
Křenová
60200 Brno - Trnitá
Tel. na makléře:
+420 777 055 375

Potřebujete poradit / máte zájem o prohlídku?