Prodej domu, 400 m2, Praha 4 - Kunratice

36 955 000 czk / za nemovitost
Minimální akceptovatelná cena. Nemovitost bude prodána nejlepší nabídce. Realitní, právní a finanční servis zajištěn.
Prodej domu, 400 m2, Praha 4 - Kunratice D

Prodej vily, 400 m2, Praha

Hledáte opravdu výjimečnou nemovitost, s odlesky první republiky, osobitým charakterem a zajímavou historií? Oslovil by vás nádech architektury středomoří s nautickými prvky, v propojení s dávnou noblesou, uměním a letitou zahradou? Pak jste možná právě našli to pravé.

V exkluzivním zastoupení vlastníků nemovitosti si vám dovolujeme nabídnout ke koupi tuto unikátní vilu vybudovanou v letech 1936 až 1937, o celkové užitné ploše přes 400 m2, se stylovou krytou terasou, mnoha venkovními terasami a podloubím, 3 garážemi a vzrostlou zahradou o výměře 1.474 m2, v jedné z nejstarších částí Kunratic v Praze 4.

Prohlídky nemovitosti se budou konat formou organizovaných prohlídkových dnů, a to v sobotu 25. a v neděli 26. června. Zvolený den a čas prohlídky doporučujeme rezervovat předem, ideálně již v poptávce na tento inzerát. Nemovitost bude prodána nejlepší obdržené nabídce metodou realitní aukce RE/MAX. Rozhodnutí o výběru kupujícího je výlučným právem vlastníka nemovitosti podle jím stanovených kritérií.

Původní vila prvorepublikového politika a poslance p. Jaroslava Mašaty byla volně inspirována vilou bankovního rady Karla Struppla na Barrandově od architekta Vladimíra Grégra, postavenou v tzv. novošpanělském stylu. Dobovým zvyklostem odpovídá i dispozice stavby zohledňující tehdejší obvyklé uspořádání jednotlivých funkčních částí domu. Atmosféru první republiky odráží také zachované stavební komponenty a stylové zařízení vily (historický nábytek, dřevěné parketové podlahy, kruhová okna a obloukové dveře, velká francouzská okna a dveře na terasu, kamenné podlahy v podloubí, kamenná zeď zahrady aj.).

Stavba vily má 2 obytná nadzemní podlaží a sklepní prostory. V přízemí domu se vedle vstupní předsíně a centrální chodby nachází velkorysý obývací pokoj, 2 ložnice a 2 další pokoje, dále původní a současná kuchyně, 2 koupelny a toalety, předsíň u vstupu do zahrady, a přilehlá venkovní pobytová terasa s navazujícím podloubím.

V horním podlaží je kromě předsíně a chodby s vestavěnými úložnými prostory k dispozici centrální obývací pokoj, kterému dominuje francouzské okno přes celou jeho západní stěnu. Dále je zde prostorná kuchyň s jídelnou (původně tzv. pánský pokoj), velký dětský pokoj, 1 další pokoj s příruční kuchyňkou, a také společenský pokoj se vstupem na hlavní terasu. Součástí tohoto podlaží je i koupelna s toaletou, skryté původní dřevěné schodiště do přízemí, a především pak zastřešená pobytová a vyhlídková terasa.

Podkroví má zajímavý potenciál k vestavbě dalších místností, např. dětské herny snů, nebo klidné pracovny či ateliéru s odpovídajícím zázemím, případně i k vybudování dalšího bytu.

Kunratice jsou příjemnou rezidenční čtvrtí, která nabízí vše, co je opravdu důležité. Rozlehlý Kunratický les, krásné rybníky, kvalitní restaurace a letní hospůdky se zahrádkami, lokální obchody i sezónní tržiště, zámecký park, vyhlášené jahodové plantáže, ruiny královského hradu ukryté v lese, a mnoho dalšího, co čeká na vaše objevení.
Číslo zakázky: 205-NP08094
Den otevřených dveří: 25.06.22 15:00 - 25.06.22 19:00
Město: Praha 4 - Kunratice
Ulice: Mašatova
Počet nadzemních podlaží objektu: 3
Celková plocha: 400 m2
Plocha pozemku: 1721 m2
Zastavěná plocha: 247 m2
Plocha zahrady: 1474 m2
Typ nemovitosti: Domy
Poloha domu: Samostatný
Druh objektu: Cihlová
Stav objektu: Velmi dobrý
Energetická náročnost budovy: D
Bezbariérový: Ano
Garáž: Ano (54 m2)
Telekomunikace: Internet
Topení: Lokální - elektrické
Doprava: Dálnice, Silnice, MHD, Autobus
Voda: Zdroj pro celý objekt, Dálkový rozvod, Rozvod studené a teplé vody
Plyn: Plynovod
Občanská vybavenost: Škola, Školka, Zdravotnické zařízení, Pošta, Supermarket, Kompletní síť obchodů a služeb
Balkón: Ne
Lodžie: Ne
Terasa: 30
Sklep: 60

Mám zájem o nemovitost

Tuto nemovitost vám rád(a) představí

Ondřej Kučera

Kučera Ondřej
RE/MAX Alfa
Spálená
11000 Praha 1
Tel. na makléře:
+420 774 076 077

Potřebujete poradit / máte zájem o prohlídku?