Prodej domu, 400 m2, Praha 4 - Podolí

44 900 000 czk / za nemovitost
Cena zahrnuje odměnu RK, právní servis a vyřízení hypotečního úvěru.
Prodej domu, 400 m2, Praha 4 - Podolí G

Prodej vily, 400 m2, Praha

Dům s duší – to je stylová prvorepubliková vila s krásným výhledem, obklopená udržovanou zahradou se vzrostlými stromy. Příjemné a klidné místo v centru Prahy, a přesto s veškerým soukromím.

Vila byla postavená v r. 1930 známým českým stavitelem a architektem Václavem Šindelářem - mj. zakladatelem branické vilové čtvrti Dobeška, autorem budovy Branického divadla a několika dalších zajímavých pražských staveb.

V současnosti je dům ve stavu před rekonstrukcí. K dispozici jsou veškeré původní plány a kompletní položkový rozpočet. Ve fotogalerii můžete pro inspiraci zhlédnout návrhy vizualizace vnitřního řešení jednotlivých místností.

Jedná se o místo s obrovským potenciálem v již zastavěném území. Nabízí se zde široké využití – bydlení pro rodinu nebo pro vícegenerační bydlení, alternativa rezidenční rodinné vily v kombinaci s prostory ke komerčnímu využití, firemní sídlo, využití pouze pro komerční účely, atd. Vzhledem k charakteru okolní zástavby je zajímavou možností i rozšíření stávající stavby a vybudování několika dalších bytových jednotek.

Čtyřpodlažní vila stojí na pozemku o rozloze 720 m2. Celková plocha domu je cca 400 m2. V suterénu se nachází garáž, sklad, fotokomora, technické zázemí, sociální zázemí a pokoj, původně užívaný zahradníkem. V přízemí a v 1. patře jsou shodně velké byty s lodžií o dispozici 3+1 a ploše cca 76 m2. V podkroví se nacházela půda a atelier. Nyní je zde vybudovaná bytová jednotka, která se dá rozšířit o další patro a může tak vzniknout velmi prostorný mezonetový byt.

Dům je v téměř původním stavu, bez jakýchkoliv necitlivých a nekvalitních stavebních zásahů. Je zde množství původních zachovalých prvků – interiérové dveře, převážně špaletová okna, parkety, unikátní schodiště, apod. V uplynulých letech probíhaly pouze částečné úpravy. V roce 1983 byly provedeny nové rozvody topení. V roce 2006-8 proběhla výměna trámů, byla udělaná nová střecha vč. zateplení, nová fasáda, izolace proti vlhkosti.

Na pozemku je také studna.

Pro bližší informace a pro prohlídku této zajímavé nemovitosti mě, prosím, kontaktujte emailem nebo telefonicky.
Číslo zakázky: 205-NP07440
Město: Praha 4 - Podolí
Ulice: Dvorecká
Počet nadzemních podlaží objektu: 4
Celková plocha: 400 m2
Plocha pozemku: 720 m2
Zastavěná plocha: 125 m2
Typ nemovitosti: Domy
Poloha domu: Samostatný
Druh objektu: Cihlová
Stav objektu: Před rekonstrukcí
Energetická náročnost budovy: G
Garáž: Ne
Telekomunikace: Internet
Plyn: Plynovod
Balkón: Ne
Lodžie: Ne

Mám zájem o nemovitost

Tuto nemovitost vám rád(a) představí

Jana Gondeková

Gondeková Jana
RE/MAX Alfa
Spálená
11000 Praha 1
Tel. na makléře:
+420 606 433 370

Potřebujete poradit / máte zájem o prohlídku?