Prodej bytu v osobním vlastnictví, 188 m2, Litoměřice

6 000 000 czk / za nemovitost
Prodej bytu v osobním vlastnictví, 188 m2, Litoměřice G

Prodej atypického bytu, 164 m2, Litoměřice

Historické centrum města Litoměřic bylo vždy ohraničeno hradbami. Před hradbami se nacházely obranné valy. Oba obranné prvky Litoměřic začaly od jisté doby ustupovat rozvoji města. Těsně za městskými hradbami začala na severním okraji města výstavba domů. Proto ulice, na které se dům z roku 1904 nachází se jmenuje Na Valech. V tomto domě se nacházejí pouze čtyři velmi prostorné byty. Dva z nich mají výměru bezmála 164 m2. A jeden z těchto dvou bytu vám nyní nabízím ke koupi.
Byt se nachází ve druhém podlaží domu. Dům byl postaven na začátku 19.století a to přesně v roce 1904. Tehdy se klad velký důraz na prostor, zdobnost, krásu interiéru domu. Byty, které jsou umístěny v takových domech z přelomu století 19. a 20. mají jedno společné. Velké místnosti, vyšší stropy, průchozí místnosti s dvoukřídlými dveřmi, na podlahách dubové parket, v kuchyni ozdobná ornamentální dlažba. Ozdobná dlažba je vlastně ve všech částech, které sloužily k obsluze majitelů. Koupelna, toaleta a také třeba obyčejná komora na zásoby. Jeden prvek, který byl v každém takovém bytě však vzal čas. A to kachlová kamna hlavního pokoje. Škoda, že zde taková kachlová kamna nejsou. Potom bychom se mohli bavit o naprosto původní historické podobě bytu. A samozřejmě že změny doznala také koupelna. Byt je zato nesmírně prostorný. Pokud máte rádi krásu starých časů a potřebujete prostor, zde je ta příležitost. Takových příležitostí v Litoměřicích moc není. Historická cihlová zástavba je omezená a podobných bytů se do nabídky moc nedostane. Byt je určen k rekonstrukci a pevně věřím, že o byt bude mít zájem někdo, kdo se pokusí o renovaci původních prvků. Parkety, zárubně dveří, dvoukřídlé dveře s původním kováním nebo okna. To vše stojí za to a tvoří dělají tu autentickou atmosféru, která je všude kolem vás. Koupelnu a kuchyň si však zařídíte po svém. V zadním traktu domu je společná rovinatá zahrada. Z oken do zahrady je jedinečný výhled na pozůstatky městského opevnění včetně dvou hradbových věžiček. Okna hlavních místností jsou situována na sever. I když se zdá, že v bytě nebude klid, hlučnost z ulice je poměrně nízká. A to i přes původní dřevěná okna. Na otázku kam dát sezónní vybavení vám odpovím - sklep. Byt má sklep a můžete ho vidět. A to rovnou 25 m2 prostoru.
První co vás zaujme, když vstoupíte do domu je ornamentální zdobná dlažba a jedinečné schodišťové zábradlí. V celém domě je čisto a je více jak zřejmé, že majitelé ostatních bytů si velmi váží domu, ve kterém žijí. Jsou zde celkem 4 byty. Co patro, to jeden byt. K tomu podíl na zahradě a vlastní sklep. V domě je k dispozici plyn, voda, elektřina, kanalizace a komínová šachta, třeba právě na nová kachlová kamna.
Číslo zakázky: 239-NP01074
Město: Litoměřice
Ulice: Na Valech
Dispozice: Atypický
Číslo podlaží v domě: 2
Počet nadzemních podlaží objektu: 4
Celková plocha: 188 m2
Typ nemovitosti: Byty
Druh objektu: Cihlová
Stav objektu: Velmi dobrý
Vlastnictví: Osobní
Energetická náročnost budovy: G
Garáž: Ne
Telekomunikace: Internet
Plyn: Plynovod
Balkón: Ne
Lodžie: Ne

Mám zájem o nemovitost

Tuto nemovitost vám rád(a) představí

Aleš Čížek

Čížek Aleš
RE/MAX G8 Reality 7
Rohanské nábřeží
18600 Praha 8 - Karlín
Tel. na makléře:
+420 739 500 522

Potřebujete poradit / máte zájem o prohlídku?