Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Z Osové Bítýšky do světové makléřské elity

Renata Plecity je původem z Osové Bítýšky na Vysočině.  Po úspěšném ukončení studia na vysoké škole zvažovala, co by v životě vlastně chtěla dělat. Nakonec se rozhodla, že první pracovní zkušenosti bude sbírat v zahraničí. Protože nedostala víza do USA, zamířila do Kanady. Zde si prošla těmi nejzákladnějšími pracovním pozicemi, pracovala jako uklízečka nebo servírka. Do restaurace, ve které pracovala, pravidelně na oběd docházela skupina realitních makléřů a Renatu to přivedlo na myšlenku, zda by právě reality nebyly tím správným směrem.

„Začala jsem si něco zjišťovat a přihlásila se na studium realitního makléře. Trvalo to 18 měsíců, než jsem dokončila studia a složila zkoušky. Byl rok 2004, já byla čerstvá absolventka, a tak jsem hledala značku, která bude mít jednak dobré jméno a také dominanci na místním trhu. Proto jsem si vybrala RE/MAX,“ popisuje Renata Plecity svoje začátky.   

I když měla licenci a za zády silnou značku, několik měsíců se jí nepodařilo uskutečnit ani jediný prodej. Ale protože je, jak sama říká, už od malička urputná a odmítá se vzdát, nevzdala to. Jen o rok později se jí již podařilo realizovat 14 prodejů. „Byla to strašná dřina, ale já jsem prostě makala a makala,“ říká Renata. Následující rok byl zase o trochu lepší. V roce 2007 už dokázala získávat zákazníky a uskutečnila hned 25 prodejů. V té době se ale rozhodla, že touto cestou už dál jít prostě nechce. Získávat zakázky na Cold Calling a bez referencí je prostě neudržitelný model.

Naštěstí přišel další zlom. „V Kanadě je obvyklé, že se o víkendu pořádají Open House. Nemusíte se objednávat, nemusíte nikam volat, prostě jedete okolo a přijdete na prohlídku. Pro mě to byly strašně důležité akce. Ráda si povídám, setkávání s novými lidmi mě bavilo a také mohlo přinést zajímavé kontakty,“ vysvětluje Renata. A zde to všechno začalo.

„V podstatě s každým, kdo přijde na Open House, se bavíme o tom, kdo je a proč přišel. Velmi mě překvapilo, že lidé, kteří mi přišli na prohlídku si v drtivé většině případů sháněli nemovitost bez realitního makléře. Měli sice z minulosti nějakou zkušenost, ale s makléřem po skončení transakce už nebyli v kontaktu. To mi přišlo skoro jako zločin. Já se musela opravdu hodně snažit, abych získala klienta. Když jsme spolu prošli celým procesem, klient byl spokojený, já šťastná, že se vše povedlo. Proč bych ho pustila z dohledu?

Došlo mi, že ti lidé by se k makléři vrátili, klidně by ho i doporučili, protože měli dobrou zkušenost, ale od té doby o sobě neslyšeli. Vlastně ani neví, zda stále pracuje v realitách. To byla velká zkušenost. A tak mě napadlo vybudovat systém, jak zůstat s klienty v kontaktu.

Vybudování systému na získávání referencí znamenal pro Renatu velký zlom. Od chvíle, kdy se začala věnovat svým kontaktům a aktivně s nimi pracovat, se postupně zcela zbavila závislosti na oslovování potenciálních klientů. Renata se dokázala držet vlastní strategie a neuhnula. Díky tomu dnes pracuje výhradně s referenčními klienty a jiný způsob práce si už vlastně ani neumí představit.

Jak vypadá práce s kontakty a referencemi podle Renaty? Dočtete se v dalším článku!

Chcete také rozjet kariéru?

Začátek podnikání nebyl nikdy snazší. S podporou, zázemím a mentoringem od zkušených kolegů se rychle zorientujete
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

O nás – aneb co je RE/MAX G8 Reality?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu