Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Z olympiády do realit a zpět

Lukáš Helešic je známý český veslař. V roce 2016 na olympijských hrách v Riu de Janeiru skončil v závodech dvojic bez kormidelníka sedmý na světě. O čtyři roky později se rozhodl ukončit kariéru a začal se věnovat podnikání. Před pár dny však vyhrál mistrovství ČR ve veslování na trenažéru a pomýšlí i na účast na olympijských hrách v Paříži.

Vaše ukončení sportovní kariéry přišlo brzy a pro většinu velmi nečekaně. Nyní to díky vítězství na mistrovství ČR ve veslování na trenažéru působí tak, že se opět vracíte na scénu. Je to tak? 

Vrcholovou kariéru ve veslování jsem ukončil před třemi lety, ale loni na podzim jsem zahájil pokus o “comeback”. Ten se na domácí scéně podařil. Uvidíme, jak se mi bude dařit na mezinárodním poli. Velkou motivací pro můj návrat je samozřejmě konání olympijských her v Paříži za dva roky. 

Podnikáte jako realitní makléř RE/MAX G8 Reality. Dá se vrcholový sport skloubit s prací? 

Zatím se mi daří vše zkombinovat. V současné době trénuji dvakrát denně kromě neděle, přičemž mi trénink zabere čtyři až šest hodin. Díky práci makléře si můžu čas přizpůsobit jak potřebuji, takže se dá vše zvládnout. Klientů se moje sportovní vytížení nedotkne a ani má sportovní příprava netrpí. Taková flexibilita je pro mě hodně důležitá. 

Jak jste se vlastně dostal k makléřině?

Paradoxně jsem se k makléřství dostal po ukončení vrcholové kariéry ve veslování. Prostě jsem to chtěl zkusit a zjistit, co přesně tento obor obnáší. Musím říct, že jsem si vybral správně. Sport mi dal disciplínu a smysl pro fair-play, což klienti oceňují. Také jsem velmi soutěživý a nerad prohrávám, takže vždy chci dosáhnout cíle, což v tomto případě znamená prodat/pronajmout a mít spokojené klienty na cestě za vysněnou nemovitostí. Samozřejmě musím být trpělivý. Úspěchy se nedostavují ihned a potkávají mě i nezdary. Snažím se z toho poučit a příště situaci řešit lépe. Podnikání se tak v mém případě protíná s vrcholným sportem v řadě prvků. Kromě jiného je to i spravedlivý odměňovací systém, který mi dává smysl. 

Stává se vám, že vás lidé poznají? Pomáhá vám předchozí působení ve sportu s dnešní prací – například kontakty, které máte z minulosti?

Ano, párkrát se mi to stalo. Hlavně pokud jde o první kontakt a seznámením s klientem. Občas si mé jméno vyhledali a zjistili, kdo jsem a čím jsem se zabýval v minulosti. Má to pro mne pozitivní dopad a o to líp se jedná a atmosféra je přívětivější. Usnadňuje mi to budování vztahu s klientem. Často se mě ptají, zda ještě sportuji a již jsem obdržel pár gratulací za můj nedávný úspěch na MČR. To mi vždy udělá radost.

Jak se vám daří v současné době na trhu kupujícího? Je to pro vás jako makléře výzva? 

Je to samozřejmě náročnější. Jde o novou situaci, kterou jsem v minulosti nezažil. Naštěstí díky skvělému zázemí naší kanceláře dostáváme skvělé školení a rady, jak s touto situací naložit, jak o ní komunikovat s lidmi a informovat je nejnovějších datech a poznatcích z trhu.

Když srovnám sport a podnikání, dáváte si také specifické cíle a mety, kterých byste chtěl dosáhnout? 

Jednak je třeba si přiznat, že i po několika letech v realitách jsem vlastně pořád nováček, který se musí učit. Naštěstí mohu v G8 Reality čerpat inspiraci od zkušenějších kolegů. Každý případ je výzvou a novou zkušeností. Ale ano, protože jsem soutěživý, chtěl bych se neustále posouvat výš a výš. Díky tomu, že máme hodně silnou podporu vzdělávání, kurzů a školení, se mi daří rychle implementovat novinky i do své praxe. 

Posledních pár měsíců prožíváme na trhu realit dost neobvyklé časy, ale stačí si uvědomit, že nemovitosti jsou a vždy budou jednou ze základních lidských potřeb. Naše práce nezmizí a makléři budou potřeba v jakékoli době. A to je pro mě důležité.

Chcete také rozjet kariéru?

Začátek podnikání nebyl nikdy snazší. S podporou, zázemím a mentoringem od zkušených kolegů se rychle zorientujete
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

O nás – aneb co je RE/MAX G8 Reality?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu