Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Středomořský styl bydlení – doma jako na dovolené

Středomořský styl je již dle názvu inspirován zeměmi, které lemují Středozemní moře. Vychází z bohaté kultury mnoha národností jižní Evropy, severní Afriky i části Asie. Nalezneme v něm vše, od bílých štukových stěn a modrých odstínů moře z řeckých ostrovů, zdobených vzorovaných dlaždic z Mallorky až po originální tkané textilie z Maroka. Lehkost, svěžest a prázdninová atmosféra z těchto interiérů jen dýchá. Krásně prosvětlí městské i panelákové byty, zkrášlit jím můžete také svou letní chatu či terasu… Díky tomuto stylu si budete připadat po celý rok jako na dovolené.

Bílá, modrá a zemité odstíny

Středomořský styl kopíruje barevnou paletu mořského pobřeží. Bílá mořská pěna, všechny nuance modré až po jásavou azurově zelenou, které odpovídají barevné škále měnící se mořské hladiny a oblohy. Chybět nesmí zemité a béžové barvy připomínající písek, vyprahlou zem či kroutící se olivovníky. Základ interiéru by měla vždy tvořit bílá barva, kterou můžete kombinovat se všemi nádechy modré a modrozelené. Spolu s neutrálními elementy pak vytvoříte přívětivý prostor s optimistickým vyzněním.

Zdroj: https://www.harpersbazaar.com/

Zdroj: https://www.mcdonaldjoneshomes.com.au/

Kouzlo přírodních materiálů a tkanin

Středomořský design může být světlý a svěží, pokud ale preferujete spíše útulnost a pocit pohody, perfektně zvolené tkaniny v rozličných texturách výsledný vzhled ukotví. Vybírat můžete z mnoha druhů vzorovaných textilií z přírodních materiálů, vyhlášené jsou ručně vyráběné marocké produkty, které navíc v zimě prostory příjemně zateplí. Jako dekorace do interiéru můžete použít nejrůznější suvenýry z cest – keramiku, sošky, kameny, mušle, zkrátka vše, co vám bude vaše prázdniny u moře připomínat.

Zdroj: http://www.musingsonmomentum.com/

Kachličky, patina a rustikální nábytek

Venkovský nábytek z masivu má ve středomořském stylu své místo. Zrenovovat si sami můžete kvalitní kusy, které vás vezmou za srdce. Použijte barvy z palety bílých či modrých odstínů, nebo použijte speciální lak. Povrchy mohou působit surovějším a zemitějším dojem, vytvořit vintage look můžete rovněž pomocí techniky zvané patinování. Ve Středozemí bývá podlaha většinou jednoduchá kachlová v tmavších přírodních či terakotových barvách. V našich zeměpisných šířkách ale můžete kachlovou podlahu vyměnit za hřejivější materiál. Kuchyň či koupelnu můžete zkrášlit originálními kousky kachliček či vlastnoručně vyrobenou mozaikou ze střípků keramiky a barevných sklíček.

Zdroj: https://www.smalldesignideas.com/

Tropické rostliny pro prázdninovou atmosféru

Rostliny jsou nezbytným ozdobným prvkem každého krásného bytu. Během letního období jimi můžete vyzdobit i svůj balkon či terasu. K středomořskému stylu ladí olivovníky, citrusovníky, fíkovníky, různé druhy palem, oleandr, levandule anebo bylinky, které zároveň využijete v kuchyni. Pokud bydlíte ve starém bytovém domě a vaše balkonové zábradlí zrovna neoplývá elegancí, můžete jej zakrýt rákosovou rohoží. Vytvoříte si tak soukromí a zároveň si budete připadat jako v exotické destinaci.

Zdroj: https://www.ediva.gr/ Zdroj: https://poshpennies.com/

Další inspirace…

Středomořský styl má nespočet podob a stylů, což vychází i z jeho geografických kořenů. Středozemní moře se rozkládá na území 23 států. Každý si tak může své pojetí tohoto stylu přizpůsobit dle prvků jednotlivých kultur, které ho nejvíce oslovují.

Zdroj: https://myamazingthings.com/

Chcete také rozjet kariéru?

Začátek podnikání nebyl nikdy snazší. S podporou, zázemím a mentoringem od zkušených kolegů se rychle zorientujete
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

O nás – aneb co je RE/MAX G8 Reality?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu