Reportáž: Účastnili jsme se čínského realitního veletrhu pro luxusní nemovitosti LPS CHINA v Šanghaji

Získat nové kontakty a propagovat značku RE/MAX ČR na čínském trhu – to byl důvod naší cesty. Za RE/MAX G8 Reality se veletrhu 6. – 8. 12. 2019 účastnila Naďa Černá z týmu Zdeňka Štourače a Daniel Červ z karlínské pobočky. Z celosvětové sítě RE/MAX byli na veletrhu pouze 4 zástupci, a to z Itálie, Portugalska, Řecka a my za Českou republiku.

„Stále více čínských investorů míří na český realitní trh, tento trend můžeme pozorovat již delší dobu. Vzhledem k tomu, že na uzavřený čínský trh je těžké se dostat, nefungují zde sociální sítě či online marketingové kanály, je tento veletrh takřka jedinou možností, jak představit čínskému trhu potenciál v České republice,“ říká k návštěvě Naďa Černá z RE/MAX G8 Reality.

Největší čínský realitní veletrh

Veletrh luxusních nemovitostí LPS CHINA se koná vždy dvakrát do roka. V prosinci v Šanghaji a v červnu v Pekingu. Na oba veletrhy se lze dostat pouze jako vystavovatel nebo na pozvánku jako návštěvník. Šanghajský veletrh ale bývá větší, co se týče počtu vystavovatelů i návštěvníků. Letošní ročník navštívilo zhruba 14 000 bohatých firemních i soukromých investorů.

Jak vše probíhá?

Každý vystavovatel si může zakoupit stánek – základní cena začíná na 5 000 USD za celkové tři dny a další náklady je nutno připočíst za pořízení a potisk stánku, internet, televizi a další poplatky. „Touto cestou bychom rádi poděkovali centrále RE/MAX ČR, která nám pomohla s prezentací, jmenovitě pak Markovi Kontrišovi za výborné grafické návrhy a zpracování. Když jsme přišli na veletrh a viděli, kolik vystavovatelů z celého světa je kolem nás, cítili jsme hrdost. Náš stánek s polepy dominanty Prahy za zády měl velký úspěch – byl totiž skvěle umístěn u vstupu do VIP zóny s občerstvením.“

Kosmopolitní atmosféra a networking

„Nálada na veletrhu byla fantastická. A co jsme si odvezli? Kontakty na realitní makléře z celého světa s možností navázání spolupráce do budoucna, kontakty na zájemce o nemovitosti v ČR a kontakty na investory, či jejich zástupce. Mluvili jsme také se zástupci z RE/MAX Greece, kteří se účastní veletrhu pravidelně. Nestačí přijet pouze jednou. Čínský trh funguje jinak, potenciál je zde ale obrovský,“ říká k návštěvě Daniel Červ.

Něco málo ze zákulisí

„Dny na stánku byly náročné. Navštěvovalo nás velké množství lidí a měli jsme dosti živo, atmosféra ale byla výborná, přátelská,“ vzpomíná s úsměvem Naďa Černá. „Přátelské vztahy jsme navázali s našimi kolegy a sousedy z vedlejších stánků. Jedním z nejkrásnějších okamžiků byla návštěva našeho stánku kolegy z Ameriky, konkrétně z RE/MAX United Reality z Miami. Vnesli k nám skvělou náladu a hodně jsme se nasmáli. Nabídli nám spolupráci a dostali jsme od nich mnoho cenných rad.

Bylo to velmi příjemné setkání. Stejně tak ale pro nás bylo obohacením možnost popovídat si s kolegou z RE/MAX z Šanghaje. Fantastickou atmosféru jsme zažili také na stánku RE/MAX New Deal z Řecka. Majitel kanceláře se s námi podělil o množství informací a už s ním domlouváme jeho návštěvu u nás v ČR na příštím ročníku Convention RE/MAX G8 Reality. Kromě zkušeností a kontaktů jsme si s Danem dovezli i spoustu práce. Postupně kontaktujeme všechny zájemce a zasíláme jim propagační materiály, které překládáme do čínštiny a mnoho dalšího,“ uzavírá nadšeně své vyprávění Naďa Černá.

Shrnutí závěrem

„Věříme, že kontakty a zkušenosti zúročíme a že naše mise na veletrhu v Šanghaji přinese do budoucna ovoce. Již se těšíme na další ročník, protože stejně jako s marketingem je třeba vše konstantně opakovat.“

Za RE/MAX G8 Reality jmenovitě děkujeme:

RE/MAX Česká republika
Týmu Zdeňka Štourače
Realitnímu makléři Danielu Červovi

Chcete také rozjet kariéru?

Začátek podnikání nebyl nikdy snazší. S podporou, zázemím a mentoringem od zkušených kolegů se rychle zorientujete
Sdílejte článek svým přátelům
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Autor článku

Nejnovější články

O nás – aneb co je RE/MAX G8 Reality?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu