Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Reportáž: Účastnili jsme se čínského realitního veletrhu pro luxusní nemovitosti LPS CHINA v Šanghaji

Získat nové kontakty a propagovat značku RE/MAX ČR na čínském trhu – to byl důvod naší cesty. Za RE/MAX G8 Reality se veletrhu 6. – 8. 12. 2019 účastnila Naďa Černá z týmu Zdeňka Štourače a Daniel Červ z karlínské pobočky. Z celosvětové sítě RE/MAX byli na veletrhu pouze 4 zástupci, a to z Itálie, Portugalska, Řecka a my za Českou republiku.

„Stále více čínských investorů míří na český realitní trh, tento trend můžeme pozorovat již delší dobu. Vzhledem k tomu, že na uzavřený čínský trh je těžké se dostat, nefungují zde sociální sítě či online marketingové kanály, je tento veletrh takřka jedinou možností, jak představit čínskému trhu potenciál v České republice,“ říká k návštěvě Naďa Černá z RE/MAX G8 Reality.

Největší čínský realitní veletrh

Veletrh luxusních nemovitostí LPS CHINA se koná vždy dvakrát do roka. V prosinci v Šanghaji a v červnu v Pekingu. Na oba veletrhy se lze dostat pouze jako vystavovatel nebo na pozvánku jako návštěvník. Šanghajský veletrh ale bývá větší, co se týče počtu vystavovatelů i návštěvníků. Letošní ročník navštívilo zhruba 14 000 bohatých firemních i soukromých investorů.

Jak vše probíhá?

Každý vystavovatel si může zakoupit stánek – základní cena začíná na 5 000 USD za celkové tři dny a další náklady je nutno připočíst za pořízení a potisk stánku, internet, televizi a další poplatky. „Touto cestou bychom rádi poděkovali centrále RE/MAX ČR, která nám pomohla s prezentací, jmenovitě pak Markovi Kontrišovi za výborné grafické návrhy a zpracování. Když jsme přišli na veletrh a viděli, kolik vystavovatelů z celého světa je kolem nás, cítili jsme hrdost. Náš stánek s polepy dominanty Prahy za zády měl velký úspěch – byl totiž skvěle umístěn u vstupu do VIP zóny s občerstvením.“

Kosmopolitní atmosféra a networking

„Nálada na veletrhu byla fantastická. A co jsme si odvezli? Kontakty na realitní makléře z celého světa s možností navázání spolupráce do budoucna, kontakty na zájemce o nemovitosti v ČR a kontakty na investory, či jejich zástupce. Mluvili jsme také se zástupci z RE/MAX Greece, kteří se účastní veletrhu pravidelně. Nestačí přijet pouze jednou. Čínský trh funguje jinak, potenciál je zde ale obrovský,“ říká k návštěvě Daniel Červ.

Něco málo ze zákulisí

„Dny na stánku byly náročné. Navštěvovalo nás velké množství lidí a měli jsme dosti živo, atmosféra ale byla výborná, přátelská,“ vzpomíná s úsměvem Naďa Černá. „Přátelské vztahy jsme navázali s našimi kolegy a sousedy z vedlejších stánků. Jedním z nejkrásnějších okamžiků byla návštěva našeho stánku kolegy z Ameriky, konkrétně z RE/MAX United Reality z Miami. Vnesli k nám skvělou náladu a hodně jsme se nasmáli. Nabídli nám spolupráci a dostali jsme od nich mnoho cenných rad.

Bylo to velmi příjemné setkání. Stejně tak ale pro nás bylo obohacením možnost popovídat si s kolegou z RE/MAX z Šanghaje. Fantastickou atmosféru jsme zažili také na stánku RE/MAX New Deal z Řecka. Majitel kanceláře se s námi podělil o množství informací a už s ním domlouváme jeho návštěvu u nás v ČR na příštím ročníku Convention RE/MAX G8 Reality. Kromě zkušeností a kontaktů jsme si s Danem dovezli i spoustu práce. Postupně kontaktujeme všechny zájemce a zasíláme jim propagační materiály, které překládáme do čínštiny a mnoho dalšího,“ uzavírá nadšeně své vyprávění Naďa Černá.

Shrnutí závěrem

„Věříme, že kontakty a zkušenosti zúročíme a že naše mise na veletrhu v Šanghaji přinese do budoucna ovoce. Již se těšíme na další ročník, protože stejně jako s marketingem je třeba vše konstantně opakovat.“

Za RE/MAX G8 Reality jmenovitě děkujeme:

RE/MAX Česká republika
Týmu Zdeňka Štourače
Realitnímu makléři Danielu Červovi

Chcete také rozjet kariéru?

Začátek podnikání nebyl nikdy snazší. S podporou, zázemím a mentoringem od zkušených kolegů se rychle zorientujete
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

O nás – aneb co je RE/MAX G8 Reality?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu