Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Nechtěla jsem plakat v koutě, tak jsem svůj život zásadně změnila

Reality mě zachránily, říká Marcela Kvízová. Vzpomíná na dobu, kdy se dostala do pozice matky samoživitelky, která doma měla dvě malé děti. Díky možnosti přizpůsobit si pracovní aktivity si dokázala najít cestu, jak vydělat nezbytné finance a přitom být mámou. Jak se mimořádně úspěšná makléřka ohlíží na svoje začátky a proč je dnes jednodušší stát se makléřem? 

Když Marcela Kvízová zvažovala, jak zabezpečit svou rodinu, dostala se k nabídce pracovat jako realitní makléřka.„Vzhledem k tomu, že jsem v tu dobu byla doma na mateřské jako matka samoživitelka s malou dcerou a sedmiletým synem, bylo pro mne rozhodování velmi snadné. Buď zůstat plakat doma v koutě nebo pro to něco udělat. Mou přirozenou vlastností je odhodlání a bojovnost. Vždy jsem si šla za svým cílem. Navíc mým hlavním hnacím motorem byly v té době děti,“ říká Marcela Kvízová. 

Každý, kdo má rodinu si hned uvědomí, v jak složité situaci se Marcela nacházela. Jenže práce makléře není o tom sedět celý den v kanceláři. „Když jste paní svého času, lze perfektně skloubit jak pracovní, tak soukromý život. I když nepopírám, že bez občasného hlídání dětí bych se neobešla,“ dodává Marcela.

Možnost nastavit si pracovní den podle svých potřeb, upravit si jednání s klienty nebo prohlídky tak, aby mohla vyzvedávat děti a nezbytnou administrativu odložit na pozdější večer. Právě tahle volnost byla velkou příležitostí. Sama říká, že práce v realitách je vhodná pro kohokoliv, kdo se odhodlá a nebojí se pustit do nových věcí. Pro ženy po mateřské dovolené tak představuje zajímavou cestu, jak změnit směr své původní kariéry. 

Dnešní nováčci to mají jednodušší…

Samozřejmě byly okamžiky, kdy člověk zvažoval, zda dělá dobře a zda by mu jako zaměstnanci v kanceláři nebylo lépe. Sama Marcela popisuje, že přišlo i nelehké období, kdy měla chuť se vším praštit. Ale její povaha a zdravý rozum jí to nedovolily. Kromě toho jí byla velkou oporou kancelář v Kolíně, kde se jí dostalo zázemí, pocitu jistoty a také přátelských vztahů s kolegy. A to je to, co jí dlouhodobě pomáhá. 

Pokud bych se vrátila v čase na můj realitní začátek, tak bych udělala naprosto stejná rozhodnutí jako před lety, jen by ta cesta byla jednodušší. Dnes mají nováčci mnohem jednodušší start v procesním a technickém zázemí RE/MAX G8 Reality (IT, vzdělání, tréninky, mentoring, koučing). Navíc jsem měla neskutečné štěstí na lidi a značku, pod kterou působím, takže bych rozhodně nic neměnila,“ dodává Marcela. 

Dnes, po čtrnácti letech praxe, patří mezi velmi úspěšné makléře celé skupiny G8 Reality. Peníze, které pro ni kdysi znamenaly přežití a zajištění rodiny, jsou nyní prostředek, který ráda mění za zážitky. Její největší odměnou je ale možnost pomáhat lidem s řešením jejich životních příběhů. „Jsem pro své klienty oporou a pomáhám jim realizovat jejich sen o domově. A proto je pro mě největší odměnou klient, který je spokojený a doporučuje mě dalším,“ dodává Marcela. 

Úrokové sazby neřeším, bydlet potřebujeme neustále

V realitách se neustále děje řada nových věcí, které je třeba se naučit. „A pokud chcete vzít svůj život do vlastních rukou, máte určitou míru emoční a sociální inteligence, je velká pravděpodobnost úspěchu,“ říká Marcela, podle které si řada lidí asi vůbec neuvědomuje, že současná situace s úrokovými sazbami okolo pěti procent nemá na úspěch makléře žádný vliv. 

Bydlení je jedna ze základních potřeb. „Tuto úrokovou sazbu jsem již zažila v roce 2008 a i tehdy se nemovitosti prodávaly. Trh není o tom, jaká je zrovna úroková sazba, prodávat se bude vždy. Otázkou je jen to, zda se prodává za vyšší nebo nižší cenu. Ale šikovný makléř se o práci rozhodně bát nemusí. Obzvlášť, pokud má kolem sebe zkušené kolegy, mentory a někoho, o koho se může v začátku opřít. Což v rámci skupiny RE/MAX G8 Reality rozhodně platí,“ zakončuje Marcela Kvízová.

Chcete také rozjet kariéru?

Začátek podnikání nebyl nikdy snazší. S podporou, zázemím a mentoringem od zkušených kolegů se rychle zorientujete
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

O nás – aneb co je RE/MAX G8 Reality?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu