Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Nároky na kvalitu nových makléřů nesnižujeme

Udržení pozic složité době navzdory. Tak by se dal shrnout uplynulý rok z pohledu HR. O práci v RE/MAX G8 Reality projevilo zájem 1460 uchazečů, což jsou 4 lidé každý den, včetně víkendů. Do užšího výběru našeho HR oddělení se díky splnění kvalifikačních podmínek dostalo 91 z nich. Po 50 osobních schůzkách, během kterých jsme se soustředili především na charakter, inteligenci a osobnost uchazečů, bylo přijato celkem 37 nových realitních makléřů a makléřek. 

„Několik posledních let bylo velmi zajímavých a je zřejmé, že nás další podobné ještě čekají. Ani komplikovaná situace na realitním trhu ale zájemce o práci makléře neodrazuje, což potvrzují i naše statistiky za uplynulý rok. Protože si chceme udržet výjimečnou kvalitu našich makléřů, náš tlak na kvalitu kandidátů tak ještě zesílil. Nové kolegy rovnou připravujeme na práci ve zcela jiné době, než jsme zažívali poslední roky. Stejně tak jsme pracovali na zázemí pro nové makléře v podobě stovek hodin školení a tréninků, mentoringu a vedení ze strany zkušenějších kolegů. Je pro nás důležité, aby nováčci měli absolutní podporu hned z počátku. Stejně jako se jim dostává kompletního servisu v podobě osvědčených asistentek, právníků, „hypotékářů“ či odborníků na marketing,“ vysvětluje Miroslav Štrojsa, který má HR témata ve skupině RE/MAX G8 Reality na starosti.

Při samotném náboru jsme se přesvědčili o tom, že čím dál více lidí má zájem pracovat pod zavedenou značkou. Nejsilnějším argumentem je kvalitní zázemí, lety prověřené know-how a v neposlední řadě také zkušenosti z krizových dob. 

Nadále platí, že realitní obor přináší jistotu i v dobách, kdy se ostatním nemusí dařit. Více než dříve, však platí, že naši budoucí makléři musí mít jasnou představu o tom, co všechno podnikání v realitách obnáší. Větší míra svobody v podobě volného času i výdělku vyžaduje samostatnost a silnou motivaci,” dodává Miroslav Štrojsa.

Chcete také rozjet kariéru?

Začátek podnikání nebyl nikdy snazší. S podporou, zázemím a mentoringem od zkušených kolegů se rychle zorientujete
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

O nás – aneb co je RE/MAX G8 Reality?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu