Vývoj cen bytů ve vybraných regionech pro rok 2019

Zajímáte se o aktuální cenu bytů mimo Prahu, ať už z důvodu koupě nebo prodeje bytové jednotky? Připravili jsme pro vás následující shrnutí, kde se dozvíte, jak to vypadá s cenami bytů ve vybraných regionech naší republiky.

Vybrané regiony a pohyb cen

Ostatní sledované regiony a velká města se chovají velmi podobně, jako Praha. Prakticky v celé České republice pokračuje růstový trend cen bytů. V Brně se průměrná cena bytu aktuálně pohybuje kolem 56 000 Kč za m2. V Plzni se poprvé v historii cena bytů přehoupla přes hranici 40 000 Kč za m2. Těsně pod touto hranicí se pohybují ceny bytů v Kolíně, Kladně a Českých Budějovicích.

Severní Čechy s nejnižší cenou

Když se přesuneme severněji, konkrétně do Ústí nad Labem, i tady ceny bytů trhají historická maxima. Ačkoliv se jedná tradičně o nejlevnější krajské město, co se cen nemovitostí týče. Hodnota 17 500 Kč za m2 by se mohla zdát jako nízká, v porovnání se zbytkem republiky, ale před třemi lety se cena pohybovala kolem 14 000 Kč a před pěti lety dokonce jen kolem 10 500 Kč za m2. Takže i přes veškeré negativní očekávání ceny bytů stále rostou.

Chcete prodat svojí nemovitost?

Neprodávejte svojí nemovitost zbytečně pod cenou. Naši makléři vám v průměru pomohou získat o 7,12% více, než kdybyste se o to pokoušeli sami.
Sdílejte článek svým přátelům
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Autor článku

Nejnovější články

Jak na prodej nemovitosti?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu