Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Vývoj cen bytů ve vybraných regionech pro rok 2019

Zajímáte se o aktuální cenu bytů mimo Prahu, ať už z důvodu koupě nebo prodeje bytové jednotky? Připravili jsme pro vás následující shrnutí, kde se dozvíte, jak to vypadá s cenami bytů ve vybraných regionech naší republiky.

Vybrané regiony a pohyb cen

Ostatní sledované regiony a velká města se chovají velmi podobně, jako Praha. Prakticky v celé České republice pokračuje růstový trend cen bytů. V Brně se průměrná cena bytu aktuálně pohybuje kolem 56 000 Kč za m2. V Plzni se poprvé v historii cena bytů přehoupla přes hranici 40 000 Kč za m2. Těsně pod touto hranicí se pohybují ceny bytů v Kolíně, Kladně a Českých Budějovicích.

Severní Čechy s nejnižší cenou

Když se přesuneme severněji, konkrétně do Ústí nad Labem, i tady ceny bytů trhají historická maxima. Ačkoliv se jedná tradičně o nejlevnější krajské město, co se cen nemovitostí týče. Hodnota 17 500 Kč za m2 by se mohla zdát jako nízká, v porovnání se zbytkem republiky, ale před třemi lety se cena pohybovala kolem 14 000 Kč a před pěti lety dokonce jen kolem 10 500 Kč za m2. Takže i přes veškeré negativní očekávání ceny bytů stále rostou.

Chcete prodat svojí nemovitost?

Neprodávejte svojí nemovitost zbytečně pod cenou. Naši makléři vám v průměru pomohou získat o 7,12% více, než kdybyste se o to pokoušeli sami.
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

Jak na prodej nemovitosti?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu