Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Vývoj cen bytů v Praze pro rok 2019

Řešíte prodej nebo nákup bytu v Praze a zajímá vás, jak to aktuálně vypadá s cenami? Případně se na realitním trhu pohybujete a chcete mít aktuální přehled? Připravili jsme pro vás následující článek, kde dostanete odpovědi na vaše otázky.

Statistiky hovoří o růstu

Ceny bytů v Praze rostou nepřetržitě a to již od začátku roku 2014. Tato rostoucí tendence neopadla ani ke konci roku 2018, i přes různorodá očekávání a prognózy, které s sebou přinesla regulace hypotečních úvěrů. Český statistický úřad uvádí v roce 2018 nárůst cen o 10 %, ve 4. čtvrtletí roku pak o 2,4 %. Tento trend zatím stále pokračuje i v roce současném. Rok 2019 se tedy nese u všech segmentů bytového fondu v duchu růstu.

Cihlové nebo panelové domy?

Nejrychleji rostoucí jsou ceny bytů v cihlových domech v osobním vlastnictví. Naopak nejmenší nárůst cen bytů je v domech panelových, které spadají pod vlastnictví družstevní.
V cihlovém domě se průměrná cena bytu zastavila na novém historicky nejvyšším maximu, které činí 85 200 Kč za m2. Cena odpovídá tempu růstu o 3 až 4 % za čtvrtletí. Byty v panelových domech se s cenou dostaly na 66 700 Kč za m2, což odpovídá nárůstu cen od konce roku jen o 1 %.

Chcete prodat svojí nemovitost?

Neprodávejte svojí nemovitost zbytečně pod cenou. Naši makléři vám v průměru pomohou získat o 7,12% více, než kdybyste se o to pokoušeli sami.
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

Jak na prodej nemovitosti?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu