Vývoj cen bytů v Praze pro rok 2019

Řešíte prodej nebo nákup bytu v Praze a zajímá vás, jak to aktuálně vypadá s cenami? Případně se na realitním trhu pohybujete a chcete mít aktuální přehled? Připravili jsme pro vás následující článek, kde dostanete odpovědi na vaše otázky.

Statistiky hovoří o růstu

Ceny bytů v Praze rostou nepřetržitě a to již od začátku roku 2014. Tato rostoucí tendence neopadla ani ke konci roku 2018, i přes různorodá očekávání a prognózy, které s sebou přinesla regulace hypotečních úvěrů. Český statistický úřad uvádí v roce 2018 nárůst cen o 10 %, ve 4. čtvrtletí roku pak o 2,4 %. Tento trend zatím stále pokračuje i v roce současném. Rok 2019 se tedy nese u všech segmentů bytového fondu v duchu růstu.

Cihlové nebo panelové domy?

Nejrychleji rostoucí jsou ceny bytů v cihlových domech v osobním vlastnictví. Naopak nejmenší nárůst cen bytů je v domech panelových, které spadají pod vlastnictví družstevní.
V cihlovém domě se průměrná cena bytu zastavila na novém historicky nejvyšším maximu, které činí 85 200 Kč za m2. Cena odpovídá tempu růstu o 3 až 4 % za čtvrtletí. Byty v panelových domech se s cenou dostaly na 66 700 Kč za m2, což odpovídá nárůstu cen od konce roku jen o 1 %.

Chcete prodat svojí nemovitost?

Neprodávejte svojí nemovitost zbytečně pod cenou. Naši makléři vám v průměru pomohou získat o 7,12% více, než kdybyste se o to pokoušeli sami.
Sdílejte článek svým přátelům
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Autor článku

Nejnovější články

Jak na prodej nemovitosti?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu