S RE/MAX G8 Reality získáte za nemovitost v průměru o 284 800 Kč více

Aukce nemovitostí jsou stále oblíbenějším prodejním nástrojem makléřů RE/MAX G8 Reality. Výhody totiž přináší oběma stranám – jak prodávajícím, tak kupujícím. V lednu jsme proto uspořádali seminář Aukce nemovitostí, kterého se zúčastnilo celkem 59 makléřů z G8 i dalších realitních kanceláří.

O tom, co je to aukce nemovitostí, jsme psali už v jednom z našich minulých článků„Jedná se o moderní, naprosto profesionální a zcela transparentní metodu, jak prodávat nemovitost“, říká Jan Štohanzl, analytik, školitel a kouč RE/MAX G8 Reality.

Jak aukce probíhá?

„Makléř nejprve nemovitost ocení a zadá ji do veřejné nabídky. Sejde-li se více zájemců, určí se návštěvní den neboli termín prohlídky nemovitosti, aby se kupující mohli rozhodnout, zda se chtějí aukce účastnit a jakou cenu nabídnou. Poté makléř do systému RE/MAX zadá termín začátku a konce aukce. Tím se vygeneruje unikátní kód, který se pošle zájemcům – ti skrze něj zadají do aukčního systému svou nabídkovou cenu. Po celou dobu aukce nemůže makléř do systému vstupovat – nevidí konkrétní nabídky, pouze počet účastníků. Po ukončení aukce systém nabídky zveřejní. Na základě nich se může prodávající rozhodnout, komu svou nemovitost prodá.“

Aukci nemovitostí nelze nijak ovlivnit v průběhu. Nabídky zájemců o koupi nejsou vidět až do data vyhodnocení, a to díky sofistikovanému a bezpečnému IT řešení.

Časový benefit pro kupující

Jakou přidanou hodnotu má aukce pro kupující? Jednoznačně časový benefit! Nikdo se nemusí obávat, že se na inzerát ozval pozdě a před ním už je řada zájemců. U aukcí nemovitostí NEPLATÍ „kdo dřív přijde, ten dřív mele“. Naopak – všichni zájemci mají stejnou šanci nemovitost získat. Stejně tak mají čas v klidu si promyslet, jakou cenu jsou ochotni za nemovitost zaplatit, zorientovat se na trhu a případně si zjistit možnosti financování. Do aukce už vstupují s připravenou cenovou nabídkou na základě svých reálných finančních možností.

Aukce nastavuje reálný obraz trhu

Spokojené mohou být obě strany. Kupující, jenž nabídl cenu, kterou je ochoten zaplatit… I prodávající, který získal skutečný obraz trhu a možnost vybrat si nabídku, která mu nejvíce vyhovuje. „V průměru se díky aukci zvyšuje prodejní cena nemovitosti o 7,12 %. Ne vždy se ale majitel rozhoduje na základě výše nabídkové ceny. Někdo naopak dává přednost rychlosti obchodu nebo vyřešenému financování. I tyto parametry lze do aukčního formuláře nastavit“, vysvětluje Jan Štohanzl.

Podíváme-li se na statistiky RE/MAX G8 Reality od léta 2019 do léta 2020, uspořádali jsme celkem 350 aukcí nemovitostí. Vezmeme-li v potaz všechny prodeje včetně aukcí, 60 % nemovitostí se prodalo za jinou než původní nabídkovou cenu. Aukce tak poskytují reálný obraz trhu, tedy kolik jsou zájemci skutečně ochotni zaplatit a jaká je reálná hodnota nemovitosti.

Chcete prodat svojí nemovitost?

Neprodávejte svojí nemovitost zbytečně pod cenou. Naši makléři vám v průměru pomohou získat o 7,12% více, než kdybyste se o to pokoušeli sami.
Sdílejte článek svým přátelům
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Autor článku

Nejnovější články

Jak na prodej nemovitosti?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu