Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

S RE/MAX G8 Reality získáte za nemovitost v průměru o 284 800 Kč více

Aukce nemovitostí jsou stále oblíbenějším prodejním nástrojem makléřů RE/MAX G8 Reality. Výhody totiž přináší oběma stranám – jak prodávajícím, tak kupujícím. V lednu jsme proto uspořádali seminář Aukce nemovitostí, kterého se zúčastnilo celkem 59 makléřů z G8 i dalších realitních kanceláří.

O tom, co je to aukce nemovitostí, jsme psali už v jednom z našich minulých článků„Jedná se o moderní, naprosto profesionální a zcela transparentní metodu, jak prodávat nemovitost“, říká Jan Štohanzl, analytik, školitel a kouč RE/MAX G8 Reality.

Jak aukce probíhá?

„Makléř nejprve nemovitost ocení a zadá ji do veřejné nabídky. Sejde-li se více zájemců, určí se návštěvní den neboli termín prohlídky nemovitosti, aby se kupující mohli rozhodnout, zda se chtějí aukce účastnit a jakou cenu nabídnou. Poté makléř do systému RE/MAX zadá termín začátku a konce aukce. Tím se vygeneruje unikátní kód, který se pošle zájemcům – ti skrze něj zadají do aukčního systému svou nabídkovou cenu. Po celou dobu aukce nemůže makléř do systému vstupovat – nevidí konkrétní nabídky, pouze počet účastníků. Po ukončení aukce systém nabídky zveřejní. Na základě nich se může prodávající rozhodnout, komu svou nemovitost prodá.“

Aukci nemovitostí nelze nijak ovlivnit v průběhu. Nabídky zájemců o koupi nejsou vidět až do data vyhodnocení, a to díky sofistikovanému a bezpečnému IT řešení.

Časový benefit pro kupující

Jakou přidanou hodnotu má aukce pro kupující? Jednoznačně časový benefit! Nikdo se nemusí obávat, že se na inzerát ozval pozdě a před ním už je řada zájemců. U aukcí nemovitostí NEPLATÍ „kdo dřív přijde, ten dřív mele“. Naopak – všichni zájemci mají stejnou šanci nemovitost získat. Stejně tak mají čas v klidu si promyslet, jakou cenu jsou ochotni za nemovitost zaplatit, zorientovat se na trhu a případně si zjistit možnosti financování. Do aukce už vstupují s připravenou cenovou nabídkou na základě svých reálných finančních možností.

Aukce nastavuje reálný obraz trhu

Spokojené mohou být obě strany. Kupující, jenž nabídl cenu, kterou je ochoten zaplatit… I prodávající, který získal skutečný obraz trhu a možnost vybrat si nabídku, která mu nejvíce vyhovuje. „V průměru se díky aukci zvyšuje prodejní cena nemovitosti o 7,12 %. Ne vždy se ale majitel rozhoduje na základě výše nabídkové ceny. Někdo naopak dává přednost rychlosti obchodu nebo vyřešenému financování. I tyto parametry lze do aukčního formuláře nastavit“, vysvětluje Jan Štohanzl.

Podíváme-li se na statistiky RE/MAX G8 Reality od léta 2019 do léta 2020, uspořádali jsme celkem 350 aukcí nemovitostí. Vezmeme-li v potaz všechny prodeje včetně aukcí, 60 % nemovitostí se prodalo za jinou než původní nabídkovou cenu. Aukce tak poskytují reálný obraz trhu, tedy kolik jsou zájemci skutečně ochotni zaplatit a jaká je reálná hodnota nemovitosti.

Chcete prodat svojí nemovitost?

Neprodávejte svojí nemovitost zbytečně pod cenou. Naši makléři vám v průměru pomohou získat o 7,12% více, než kdybyste se o to pokoušeli sami.
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

Jak na prodej nemovitosti?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu