Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Roste počet zájemců o práci v realitách

Je na českém trhu dostatek realitních makléřů nebo je ještě prostor pro další zájemce o toto podnikání? Když se podíváme na aktuální čísla, zjistíme, že jen za loňský rok bylo prodáno odhadem 230 tisíc nemovitostí. A to nezapočítáváme pronájmy. Přitom podle posledních údajů působí na trhu okolo 10 tisíc realitních makléřů. I když jsou čísla o prodejích jen kvalifikovaným odhadem, dávají nám docela jasný obrázek o příležitostech, které realitní trh nabízí. Přitom jsou makléři, kteří za celý rok prodají třeba jen dva luxusní objekty a vystačí si s tím.

Rekordní počet makléřů v USA

V posledních letech vidíme, jak roste poptávka po nemovitostech a spolu s ní také jejich cena. Aktuální ekonomická situace přitom vyvolávala spoustu otázek. Jenže právě v krizové době jsou nemovitosti ještě zajímavější investicí. Stejně tak lákává je také práce v tomto oboru. A neplatí to jen pro tuzemský trh.

Například v USA již třetí rok po sobě dosahuje počet nových realitních makléřů rekordních čísel. Souvislost je třeba hledat v rostoucích cenách nemovitostí a zároveň problémech v některých oborech podnikání. Zatímco některé utrpěly těžké ztráty a řada firem musela propouštět, do realitních kanceláří v USA za loňský rok vstoupilo rekordních 100 876 nových makléřů. Oproti roku 2020 je to zhruba o pětinu více. Počet nováčků v oboru se poslední roky zvyšuje stále rychleji. V tuto chvíli tak v USA podle Národní asociace realitních kanceláří působí 1,6 milionu licencovaných makléřů. Pro informaci, počet obyvatel spojených států je zhruba 330 milionů. To znamená, že na každého makléře vychází 206 obyvatel.

Podnikání v realitách přitahuje pozornost

V České republice vychází na jednoho makléře zhruba tisíc obyvatel. A nic na tom nemění ani fakt, že se nám (zejména v posledním roce) hlásí více zájemců než v minulosti. Přestože si své budoucí makléře důsledně vybíráme, nedáváme žádné omezení v podobě předchozích zkušeností nebo oboru působení. Mezi kolegy máme velmi úspěšné makléře, kteří v minulosti byli na vedoucích pozicích v nadnárodní korporaci, pracovali jako účetní nebo dokonce hráli v seriálech. Jediné, na čem nám opravdu záleží, je ochota vzdělávat se a pracovat na sobě. Vše ostatní se dá naučit. Každý náš makléř totiž prochází komplexním systémem vzdělávání, který je zakončený zkouškou. Bez jejího úspěšného složení se do praxe nikdo nedostane. A dokonce i poté zůstává ještě nějakou dobu pod „patronátem“ zkušeného kolegy.

Zaujali jsme vás? Ať už jste přesvědčení, že chcete začít v realitách působit, nebo si chcete o nových možnostech jen popovídat, rádi vás uvítáme v některé z našich 21 kanceláří. Stavte se na kávu a probereme spolu, co všechno práce makléře nabízí.

Chcete také rozjet kariéru?

Začátek podnikání nebyl nikdy snazší. S podporou, zázemím a mentoringem od zkušených kolegů se rychle zorientujete
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

O nás – aneb co je RE/MAX G8 Reality?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu