Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Proč prodej nemovitosti svěřit makléři?

Prodej nemovitosti může být náročným úkolem, a to nejen kvůli času, který musíte celému procesu věnovat. Bez znalosti realitního trhu a cenných zkušeností můžete narazit na některé nepříjemnosti. Nejjednodušší je se obrátit na profesionály, kteří vás provedou celým prodejem.

Pokud se chystáte prodat svůj byt, a navíc je to pro vás první zkušenost s prodejem nemovitosti, může vás překvapit celá řada věcí. Aby vše proběhlo v pořádku, měli byste prodeji věnovat poměrně hodně svého času a nezapomenout na žádné detaily, kvůli kterým se může celý proces výrazně protáhnout. Namátkou můžeme zmínit například chybějící dokumenty, nekvalitní prezentace nabídky nebo nesprávně určená cena.

Na pomoc přichází makléř 

Dnes už řada lidí svěří raději celý proces prodeje zkušeným makléřům, kteří jsou k dispozici pro klienta po celou dobu. Jak to funguje u nás v RE/MAX G8? Nejprve musíme nemovitost osobně vidět, abychom dokázali stanovit správnou prodejní cenu. Tady nám pomáhají specializované databáze prodejů a cenových map, důležitá je také zkušenost makléřů z okolí. 

Poradíme vám i s přípravou bytu k prohlídce. Pokud budete mít zájem, rádi se postaráme i o homestaging, následně nafotíme perfektní fotografie, protože ty dělají první dojem. Naši makléři se věnují tvorbě nabídek nemovitostí k prodeji denně, postarají se tak i o marketingovou strategii. Postaráme se také o další nutnosti jako například zajištění průkazu energetické náročnosti, obecné i technické dokumentace nebo půdorysu.

Jdeme hledat kupce

Na řadu přichází to nejhlavnější, najít vhodného zájemce o váš byt. Makléř věnuje úspěšné transakci maximum svého času, včetně desítek telefonátů a osobních prohlídek s vážnými zájemci. Můžete se spolehnout na to, že představíme prodávaný byt co nejlépe i bez vaší přítomnosti. 

Hlavním úkolem makléře je také určení správně nastavené ceny. Bez něj prodejce jenom stěží může o výsledné ceně se zájemci vyjednávat. Naši makléři mají obchod v krvi a vždy chtějí zajistit férovou cenu. Variantou, se kterou pracujeme stále velmi často, je také aukce nemovitosti. Pokud je zájemců o byt více, tímto transparentním způsobem rozhodneme o novém majiteli. 

Po všech prohlídkách vybereme společně s vámi budoucího majitele a pustíme se do papírování. Zajistíme složení blokovacího depozita, připravíme kupní smlouvu s našimi právníky a vložíme kupní cenu do advokátní úschovy. Jakmile dojde k uvolnění kupní ceny, zajistíme veškeré navazující dokumenty, a v neposlední řadě vám pomůžeme s předáním nemovitosti a poradenstvím ohledně daňových povinností. Úspěšným prodejem totiž starosti nekončí.

Prodej bytu nemusí být stresující záležitostí, pokud si na pomoc přivoláte profesionály, kteří si dokážou poradit v jakékoliv situaci. Stačí nás v RE/MAX G8 kontaktovat, sdělit svoji představu a plány a my se rádi o celý prodej postaráme.

Chcete prodat svojí nemovitost?

Neprodávejte svojí nemovitost zbytečně pod cenou. Naši makléři vám v průměru pomohou získat o 7,12% více, než kdybyste se o to pokoušeli sami.
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

Jak na prodej nemovitosti?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu