Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Přehled důležitých událostí v červnu. Co by vám nemělo uniknout?

Během uplynulého měsíce proběhlo hned několik důležitých událostí, které souvisí s nemovitostním trhem. Připomeňte si ty nejzásadnější z nich v realitním přehledu za červen 2024.

ČNB snížila úrokové sazby o půl procentního bodu na 4,25 %

  • Výrazné zlevňování hypoték ale nečekejte, sazby by mohly rychleji začít klesat od září.
  • Kromě toho na začátku června centrální banka rozhodla o tom, že nebude nijak měnit pravidla pro hypotéky. Jediným aktivním limitem zůstává LTV.

Téměř polovina produktivních Čechů splácí nějaký úvěr

  • Na základě Indexu prosperity a finančního zdraví vyplývá, že téměř polovina produktivní české populace aktuálně splácí hypotéky, spotřebitelské úvěry, půjčky od příbuzných nebo nebankovních institucí.

Stavební výroba mírně klesá, v Praze se ale aktuálně připravuje 145 tisíc bytů

  • Během uplynulého měsíce vyšly údaje od ČSÚ, které ukazují, že stavební výroba v dubnu meziročně klesla o 0,3 %. Produkce v pozemním stavitelství, tedy stavby budov, poklesla meziročně dokonce o 2 %.
  • Pozitivní zprávou je, že soukromí investoři aktuálně v Praze připravují 145 tisíc nových bytů. Celkově se jedná o nemovitosti v hodnotě více než 1,5 bilionu korun. Vyplývá to z analýzy společnosti Centra Group.

Problém s placením energií má v Česku více než milion lidí

  • I když se může zdát, že je energetická krize za námi, pro řadu lidí je to stále problém.
  • V loňském roce mělo v Česku problém s placením energií zhruba 1,3 milionu lidí, před válkou na Ukrajině bylo toto číslo přitom o 400 tisíc menší. 

Chcete prodat svojí nemovitost?

Neprodávejte svojí nemovitost zbytečně pod cenou. Naši makléři vám v průměru pomohou získat o 7,12% více, než kdybyste se o to pokoušeli sami.
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

Jak na prodej nemovitosti?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu