Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Právní okénko: Proč nepoužívat vzory smluv z internetu?

Ať už prodáváte dům nebo pronajímáte svůj byt, neměli byste za žádných okolností podceňovat smlouvu. Bohužel se najde pořád mnoho lidí, hlavně v případě nájemních smluv, kteří využívají vzory volně dostupné na internetu. Proč byste to ale neměli dělat? A kde smlouvy sehnat?

Není nic horšího než podcenění smlouvy. Z vlastní zkušenosti bychom vám mohli uvést několik příkladů, kdy jsme pomáhali klientům, kteří udělali tuto chybu a následně se obrátili na nás. To už může být bohužel pozdě a nový majitel to může zneužít. Například při prodeji mají katastrální úřady striktní požadavky na obsah smluv. Pokud je smlouva nesplňuje, tak katastr návrh na vklad zamítne.

Vidina ušetřených peněz se může rychle vymstít a ve výsledku často dochází ke škodám za mnohem větší částky nebo k rozsáhlým průtahům. Nejlepším řešením je nechat smluvní záležitosti na makléři a realitní kanceláři. Například v našem týmu máme zkušené právníky a díky nim i smlouvy, které jsou bezpečné a praxí osvědčené. Obrátit se na nás můžete i v případě, kdy máte kupce již nalezeného. 

Pokud byste chtěli zvolit jinou cestu, tak se vždy obracejte na právníka. Upravit smlouvu od známého, který už dům prodával, rozhodně nepomůže. Vždy se totiž mohou objevit specifické požadavky.

Chcete prodat svojí nemovitost?

Neprodávejte svojí nemovitost zbytečně pod cenou. Naši makléři vám v průměru pomohou získat o 7,12% více, než kdybyste se o to pokoušeli sami.
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

Jak na prodej nemovitosti?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu