Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Péče o rodinu a podnikání se mohou skvěle doplňovat

Když se po mateřské rozhodovala, jestli se vrátí do prostředí kanceláře nebo úplně změní svůj život a začne podnikat, byli mnozí její známí překvapení. Díky podpoře rodiny se však Michaela Motyčková rozhodla, že profesi realitní makléřky zkusí. S odstupem času sama říká, že pro maminky je to ideální profese. 

Reality mě provázely vlastně celý život. Otec měl stavební firmu, já sama jsem šla po střední škole studovat stavební fakultu na ČVUT. Pak jsem pět let pracovala u velkého pražského developera, kde jsem se ujistila, že mě rozhodně baví víc práce, která je blíž obchodu a jednání s lidmi než dělat třeba projektanta a sedět celý den za počítačem,“ říká Michaela Motyčková, realitní makléřka RE/MAX G8 Reality.

Pak přišlo období mateřské dovolené. Po dvou synech se Michaela už těšila zpět do pracovního zápřahu. Ale do developmentu se už nevrátila. „Chtěla jsem práci, kde budu paní svého času a k realitám jsem i díky stavařině měla hodně blízko, takže přišla myšlenka stát se realitní makléřkou,“ říká Michaela. Protože měla velkou oporu i ve svém manželovi, rozhodla se, že zkusí úplně novou životní etapu. 

Pomoc od kolegů usnadnila začátky

S odstupem času sama říká, že práce makléřky je pro ženy po mateřské dovolené vlastně ideální. Ženy jsou podle ní velmi empatické, schopné si efektivně zorganizovat čas a s dětmi se naučí obrovské trpělivosti a schopnosti lidem naslouchat. To vše se v této profesi vrchovatě uplatní.

Z počátku jsem samozřejmě měla trochu obavy, ale nechtěla jsem si nejistotu vůbec připouštět. Říkala jsem, že když to zvládli jiní, proč bych to nezvládla já. Navíc po těch letech na mateřské jsem měla tak velkou chuť se vrhnout do něčeho nového, že to asi přebilo veškeré obavy. Musím ale přiznat, o práci makléře jsem měla z počátku zcela mylný dojem, že je možná až příliš jednoduchá a tím pádem mě profesně neuspokojí,“ vysvětluje Michaela.

Ten dojem ale poměrně rychle zmizel. Sama přiznává, že první půl rok byl nakonec docela náročný. Ale velkou oporu našla jak v rodině, tak u svého mentora Honzy Štohanzla, spolumajitele skupiny G8. Vůbec celé zázemí RE/MAX G8 Reality je nastaveno tak, aby začínající makléři dostali vše, co pro své začátky potřebují. Zkušení makléři, stejně jako nováčkův mentor se starají o to, aby nový makléř netápal a dokázal rychle zvládnout své první zakázky. Zároveň však nejsou nováčci pod tlakem, což je pro většinu příjemné. I možnost konzultovat své první případy se zkušenými kolegy, šance načerpat inspiraci a zkušenosti ostatních je něco, co se z počátku hodí. Ostatně vypracovaný systém práce s nováčky je něco, v čem RE/MAX G8 Reality skutečně vyniká. 

Počáteční skepsi nahradil obdiv

Zajímavá byla také změna ve vnímání Míšina okolí. „Když jsem byla na počátku a svému okolí oznamovala, že začínám pracovat jako realitní makléřka, a že se na mě mohou kdykoliv obrátit, cítila jsem částečně nedůvěru a skepsi. Postupně jsem ale začínala uzavírat úspěšně jednotlivé obchody a postupně se i z některých známých stali moji klienti,“ dodává Michaela.

Dnes je pro ni práce novým posláním. „Reality jsou pro mě zábavou, adrenalinem a profesí, kde rozhodně nehrozí stereotyp. Velkým benefitem je, že si mohu sama určit, kolik práce za rok udělám a kolik času jí chci věnovat. Pokud je makléř šikovný, dosáhne také na velmi motivující výdělky,“ zakončuje Michaela.

Chcete také rozjet kariéru?

Začátek podnikání nebyl nikdy snazší. S podporou, zázemím a mentoringem od zkušených kolegů se rychle zorientujete
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

O nás – aneb co je RE/MAX G8 Reality?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu