Koupelny ve stylu SPA. Hygiena i relax zároveň!

Zdroj: massaud.com

Sychravé počasí, krátké dny, dlouhé večery… Podzim pomalu ale jistě získává na převaze. Nastává ideální období pro zklidnění mysli a všemožné lázeňské procedury. Možná se vám ale nechce pokaždé za dokonalým relaxem vyrážet do wellness centra? Útulné prostředí, ze kterého pohoda jen dýchá, si můžete snadno vytvořit i doma. Stačí se držet několika rad, jak zařídit koupelnu, vybrat vhodné doplňky a pak už si jen užívat SPA styl v pohodlí domova. A to vše bez razantních stavebních úprav.

1. Zvolte neutrální barvy – zvětší prostor a uklidní mysl

Bílá, béžová, hnědá nebo šedá. Tyto barvy jsou podle designérů nejlepší pro uklidnění. Pomohou k navození příjemného prostředí a podpoří relaxaci. Stejně důležitý je i vzdušný prostor. Ten můžete opticky zvětšit volbou světlejších barev na stěnách, které doplníte tmavšími doplňky.

Zdroj: behance.net/gabrielakrd0bd

2. Materiály musí zvládnout vlhkost

I když je vaším cílem vytvořit designově dokonalé dílo, neměli byste zapomínat na praktickou stránku věci. Neosobní nerezový nábytek raději nahraďte přírodními materiály, jako jsou dřevo nebo kámen, a užijte si útulné prostředí. Vždy ale vybírejte doplňky v úpravě, která odolá vlhkému prostředí.

Zdroj: Pinterest

3. Slaďte veškeré doplňky

Nemáte prostředky na malování pokoje nebo pořizování nového nábytku? I tak můžete z koupelny vytvořit svatyni odpočinku – stačí dobře vybrat jednotlivé doplňky. Držte se tlumených odstínů, díky kterým nerozbijete pohodu celé místnosti. Slaďte ručníky, předložku k vaně nebo župan. Nezapomínejte ani na mýdlenky a držáky na kartáčky ve stejném stylu nebo košíky na hygienické potřeby.

Zdroj: Pinterest

4. Zařízení jako ve wellness centru

Ještě více se přiblížíte pravému wellness prostředí, pokud do koupelny umístíte měkké koberečky, pohodlné křesílko k odpočinku po koupeli, dekoraci v podobě vázy s květinami nebo uklidňující obraz. Funkci doplňků plní navíc i designová světla – vsaďte například na křišťálový lustr, který láme světlo, nebo dejte šanci podhledovým svítidlům.

Zdroj: mlinteriorsgroup.com/

5. Aromaterapie funguje

Svíčky jsou dalšími funkčními doplňky, které pomohou k dotvoření té pravé SPA atmosféry. Zapalte si svíčku se svojí oblíbenou vůní nebo vyzkoušejte difuzér. Doladíte tak nejen interiér koupelny, ale umocníte i zážitek z každé koupele. Vůně mají navíc blahodárný vliv na tělo a mysl.

  • Levandule uklidňuje a pomáhá proti migréně a nespavosti.
  • Citron zahání únavu a podporuje kreativitu.
  • Růže podporuje krevní oběh.
  • Mandarinka uvolňuje napětí.
  • Máta osvěžuje a podporuje mozkovou činnost.

Zdroj: Pinterest

6. Přidejte do koupelny rostliny

Květiny naladí mozek na vlnu relaxace a zkrášlí celý prostor. Postavte do rohu koupelny eukalyptus a vedle vany třeba orchidej. Postupujte ale obezřetně, abyste z prostoru nevytvořili namísto uklidňující SPA koupelny tropický prales.

Zdroj: www.decoist.com/

Detaily, které doladí požitek

Aby z koupelny dýchalo to pravé SPA prostředí, nezapomínejte při koupeli na několik malých, ale důležitých detailů.

  • Vychytejte teplotu vody
  • Zvolte příjemné světlo
  • Pusťte si relaxační hudbu

Chcete také rozjet kariéru?

Začátek podnikání nebyl nikdy snazší. S podporou, zázemím a mentoringem od zkušených kolegů se rychle zorientujete
Sdílejte článek svým přátelům
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Autor článku

Nejnovější články

O nás – aneb co je RE/MAX G8 Reality?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu