Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Koupelny ve stylu SPA. Hygiena i relax zároveň!

Zdroj: massaud.com

Sychravé počasí, krátké dny, dlouhé večery… Podzim pomalu ale jistě získává na převaze. Nastává ideální období pro zklidnění mysli a všemožné lázeňské procedury. Možná se vám ale nechce pokaždé za dokonalým relaxem vyrážet do wellness centra? Útulné prostředí, ze kterého pohoda jen dýchá, si můžete snadno vytvořit i doma. Stačí se držet několika rad, jak zařídit koupelnu, vybrat vhodné doplňky a pak už si jen užívat SPA styl v pohodlí domova. A to vše bez razantních stavebních úprav.

1. Zvolte neutrální barvy – zvětší prostor a uklidní mysl

Bílá, béžová, hnědá nebo šedá. Tyto barvy jsou podle designérů nejlepší pro uklidnění. Pomohou k navození příjemného prostředí a podpoří relaxaci. Stejně důležitý je i vzdušný prostor. Ten můžete opticky zvětšit volbou světlejších barev na stěnách, které doplníte tmavšími doplňky.

Zdroj: behance.net/gabrielakrd0bd

2. Materiály musí zvládnout vlhkost

I když je vaším cílem vytvořit designově dokonalé dílo, neměli byste zapomínat na praktickou stránku věci. Neosobní nerezový nábytek raději nahraďte přírodními materiály, jako jsou dřevo nebo kámen, a užijte si útulné prostředí. Vždy ale vybírejte doplňky v úpravě, která odolá vlhkému prostředí.

Zdroj: Pinterest

3. Slaďte veškeré doplňky

Nemáte prostředky na malování pokoje nebo pořizování nového nábytku? I tak můžete z koupelny vytvořit svatyni odpočinku – stačí dobře vybrat jednotlivé doplňky. Držte se tlumených odstínů, díky kterým nerozbijete pohodu celé místnosti. Slaďte ručníky, předložku k vaně nebo župan. Nezapomínejte ani na mýdlenky a držáky na kartáčky ve stejném stylu nebo košíky na hygienické potřeby.

Zdroj: Pinterest

4. Zařízení jako ve wellness centru

Ještě více se přiblížíte pravému wellness prostředí, pokud do koupelny umístíte měkké koberečky, pohodlné křesílko k odpočinku po koupeli, dekoraci v podobě vázy s květinami nebo uklidňující obraz. Funkci doplňků plní navíc i designová světla – vsaďte například na křišťálový lustr, který láme světlo, nebo dejte šanci podhledovým svítidlům.

Zdroj: mlinteriorsgroup.com/

5. Aromaterapie funguje

Svíčky jsou dalšími funkčními doplňky, které pomohou k dotvoření té pravé SPA atmosféry. Zapalte si svíčku se svojí oblíbenou vůní nebo vyzkoušejte difuzér. Doladíte tak nejen interiér koupelny, ale umocníte i zážitek z každé koupele. Vůně mají navíc blahodárný vliv na tělo a mysl.

  • Levandule uklidňuje a pomáhá proti migréně a nespavosti.
  • Citron zahání únavu a podporuje kreativitu.
  • Růže podporuje krevní oběh.
  • Mandarinka uvolňuje napětí.
  • Máta osvěžuje a podporuje mozkovou činnost.

Zdroj: Pinterest

6. Přidejte do koupelny rostliny

Květiny naladí mozek na vlnu relaxace a zkrášlí celý prostor. Postavte do rohu koupelny eukalyptus a vedle vany třeba orchidej. Postupujte ale obezřetně, abyste z prostoru nevytvořili namísto uklidňující SPA koupelny tropický prales.

Zdroj: www.decoist.com/

Detaily, které doladí požitek

Aby z koupelny dýchalo to pravé SPA prostředí, nezapomínejte při koupeli na několik malých, ale důležitých detailů.

  • Vychytejte teplotu vody
  • Zvolte příjemné světlo
  • Pusťte si relaxační hudbu

Chcete také rozjet kariéru?

Začátek podnikání nebyl nikdy snazší. S podporou, zázemím a mentoringem od zkušených kolegů se rychle zorientujete
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

O nás – aneb co je RE/MAX G8 Reality?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu