Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Jak se zorientovat v nabídce makléřů? Mimo jiné třeba podle výše provize

Jakmile se jednou pustíte do průzkumu realitního trhu, zjistíte, že možností je nepřeberné množství. Jedním z kritérií při rozhodování, s kým spolupracovat, pro vás může být i výška provize, kterou zaplatíte makléřovi. Proto je důležité se informovat, jak daný makléř svou provizi stanovuje a co to pro vás znamená například v případě, že se během prodeje navýší cena nemovitosti.Pokud vás zaujme nabídka konkrétního makléře a začnete řešit jeho provizi, ze všeho nejdříve byste měli zjistit, co vše jí v ní zahrnuto – a co tedy za své peníze dostanete. Jaké služby nabízíme v rámci provize my, si můžete přečíst tady.

Podle výčtu zahrnutých služeb si pak můžete udělat lepší obrázek, kolik ze zaplacených peněz se pak vrátí k vám, tedy ke klientovi. Kolik váš makléř investuje do propagace, právního servisu a dalších služeb a bude jejich kvalita odpovídající?

Jak se stanovuje provize?

Obecně lze provizi stanovit dvěma způsoby, buď jako procento z celkové částky, za kterou se nemovitost prodá nebo jako předem dohodnutá neměnná částka. V případě, že je provize stanovena jako procento (například v našem případě jako 6 % z tržní ceny nemovitosti), je nutné také zjistit, zda je procento fixní. Některé realitní kanceláře mohou například při výrazném navýšení prodejní ceny oproti původně stanovenému odhadu zvednout i procento provize – některé dokonce až na 50 %!

U nás se vám nic takového nestane. Pokud se vaše nemovitost prodá za vyšší než inzerovanou cenou, zaplatíte stále stejné procento. Tento přístup považujeme za férový pro obě strany.

Naše provize je stanovena tak, aby odpovídala kvalitám služeb, které poskytujeme – chceme, aby klient dostal při prodeji své nemovitosti maximum, které současný realitní trh nabízí a aby se mohl spolehnout na kvalitní servis. Zároveň vylučujeme jakákoliv nepříjemná překvapení. Procentuální výši provize víte dopředu a můžete mít jistotu, že se nezmění.

Co z toho tedy pro vás vyplývá? Výška provize by neměla být jediným kritériem, podle kterého si makléře vybíráte. Vždy pečlivě zjišťujte, jaké služby za své peníze dostanete a v jaké kvalitě a za jakých podmínek. Pak se můžete zodpovědně rozhodnout, zda chcete s daným makléřem spolupracovat.

Chcete prodat svojí nemovitost?

Neprodávejte svojí nemovitost zbytečně pod cenou. Naši makléři vám v průměru pomohou získat o 7,12% více, než kdybyste se o to pokoušeli sami.
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

Jak na prodej nemovitosti?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu