Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Jak pracují realitní makléři v době koronavirové?

Mnoho profesí a podnikatelů se nyní nachází v nelehké situaci. Kdo může pracovat z domova, má velkou výhodu. Ti, co pracují v oblasti služeb, kde je styk se zákazníkem nutností, ale takové štěstí nemají. Spousta živnostníků na tuto situaci proto reaguje inovacemi. Rozvážková služba, přechod na online, výdejní okénko, či pomoc zákazníkům s výběrem produktu prostřednictvím videokonference (ZOOM, Skype), když už nemůžou do obchodu osobně.

V krizi vznikají dobré nápady, které mohou pozměnit budoucí trh. A jak si v těchto dnech vedou realitní makléři RE/MAX G8 Reality? Rozhodně nezahálí, práce je stále dostatek. Jde jen o to neusnout na vavřínech.

„Lidé bytovou situaci řeší neustále, realitní trh funguje. Stále je co dělat a kdo nepodlehne iluzi, že je čas usednout před televizi, na tom může naopak vydělat“, říká Míra Hodina, jeden ze spolumajitelů RE/MAX G8 Reality„Většina našich makléřů i nyní uzavírá rezervace, nabírá nové nemovitosti a pomáhá klientům s řešením nájemního bydlení.“

Prodáváme i pomáháme

Jak ale probíhají náběry, prodeje či prohlídky nemovitostí? „Mnoho našich makléřů využívá 3D virtuální matterport prohlídky nové generace, které zcela nahradí fyzickou návštěvu nemovitosti. Když už ale k návštěvě dojít musí, činí tak vždy za přísných bezpečnostních a hygienických opatření. Ze zkušenosti mohu říci, že i zákazníci jsou disciplinovaní a celý proces se snaží co nejvíce urychlit,“ vysvětluje Míra Hodina„Schůzky jsou bezpečné, jejich počet je každopádně minimalizován díky moderním online technologiím.“

Pomoc makléřům G8

„Ihned po vydání vládního prohlášení jsme najeli na režim home office a naše práce jsme co nejvíce přesunuli do online prostředí,“ říká k situaci Jan Štohanzl, jeden ze spolumajitelů RE/MAX G8 Reality„Urychleně jsme také začali pracovat na tom, abychom makléřů vytvořili co nejlepší podmínky k vykonávání povolání a v této netradiční situaci je podpořili.“ Co to znamená v praxi?

Speciální informační portál

Během pár dní vznikl informační portál, který shromažďuje veškeré aktuality a informace, které by žádnému OSVČ podnikateli neměly uniknout. Stejně tak zde makléři G8 najdou novinky z realitního trhu, analýzy, úpravy zákona o realitním zprostředkování či praktické ukázky, jak mohou pracovat v dnešní době. Zároveň je zde uveřejněn rozpis plánovaných online vzdělávacích programů.

Pravidelné online workshopy a školení

Proč nevyužít čas strávený na home office konstruktivně? Mnoho makléřů dostalo konečně příležitost posunout své podnikání správným směrem, například začít používat databáze. Ve facebookové skupině G8 proto každý den probíhá školení ke konkrétnímu tématu. Cílem je posunout business makléřů novým směrem. „Inspirujeme se USA, novými technologiemi, moderním marketingem i novými možnostmi v onlinu. Veškeré porady týmů také řešíme na dálku.“ V rámci této platformy makléři sdílí své zkušenosti. Videokonference jsou tak přínosem i inspirací pro ostatní. Jak na prohlídky nemovitostí, podpisy smluv a další praktické záležitosti? To vše je námětem online setkání.

Servisní stránky pro makléře G8

A kdo se rozhodne zapracovat na marketingu, ten může zavítat na interní servisní stránky. Pro makléře G8 jsou zde přehledně zpracovány možnosti online marketingu. Přes tyto stránky mohou odeslat poptávku a nechat si vyrobit například web makléře či web nemovitosti, pro které jsou už zpracovány šablony v jednotném designu. Využít také mohou služeb copywritera, který jim pomůže připravit jakékoliv texty, samozřejmostí je pak správa sociálních sítí či tvorba online kampaní. To vše pro makléře G8 realizují profesionálové se specializací na real estate.

Makléři G8 mohou využívat i komplexní marketingovou podporu, kterou najdou na interních webových stránkách.

Chcete také rozjet kariéru?

Začátek podnikání nebyl nikdy snazší. S podporou, zázemím a mentoringem od zkušených kolegů se rychle zorientujete
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

O nás – aneb co je RE/MAX G8 Reality?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu