Interiérové trendy pro rok 2020

Od námořnické modré až ke květinovým tapetám. Maximalismu, který pomalu ale jistě vytlačuje z hledáčku zájmu minimalismus. Přírodní barvy i pestré vzory. Interiérové trendy pro rok 2020 jsou skutečně rozmanité. Pokud chcete své obydlí osvěžit novými nápady, inspirujte se následujícím výčtem.

Přírodní barvy

Neutrální barvy stále hrají prim. A v interiéru nemusí vůbec působit nudným dojmem. Můžete vybírat z pestré palety klasických odstínů a jejich vzájemnými kombinacemi vytvářet zajímavé kontrasty. To platí i pro doplňky, neutrální dekory a vzory. Neutrální odstíny jsou skvělou volbou pro stěny, nábytek včetně pohovek, ložní prádlo i nejrůznější textilní materiály. Bílá může mít teplý či chladný podtón, její vyznění podpoříte nejrůznějšími odstíny šedé, béžové či hnědé.

Zdroj: M.Elle Design (www.melledesign.com)

Květinové tapety

Používaly je už naše babičky, v moderním pojetí se ale nedrží klasických ustálených postupů. Do vašeho příbytku vnesou melodii a eleganci, rozzáří i potemnělý kout. Květinové vzory se vyrábí v různých velikostech a barevných provedeních. Oblíbené jsou kontrastní a zářivé barvy, stejně tak i abstraktní ztvárnění.

Zdroj: Michelle Gage (www.michellegage.co)

Odstín navy blue

Klasická námořnická modrá je barvou tohoto roku. Potkávat se s ní budete všude, ať už na doplňcích, stěnách či nábytku. Dle designérů poskytuje skvělý kontrast jak v interiérech, tak exteriérech. Krásně vyniká v kombinaci s bílou barvou, používat se bude třeba i na kuchyňská dvířka.

Zdroj: www.homedecorideas.eu

Barevnější kuchyně

Od roku 2010 můžeme sledovat převládající trend, a to v podobě bílých kuchyní. Těm ale pomalu zvoní hrana. Dle návrhářů dojde v roce 2020 k posunu. Přírodní dřevo, šedé, mátově zelené či světle modré barvy a větší členění v podobě skříněk, ostrůvků a regálů… To vše umožní majitelům domu udržovat jasnou a vzdušnou atmosféru, aniž by se omezovali pouze na bílou barvu.

Zdroj: Taylor Anne Interiors (www.tayloranneinteriors.com)

Biophillic design

Rok 2020 je rokem návratu k přírodě. Biophillia je nový trend, který se zaměřuje na využití přírodních elementů v interiéru, k tomu využívá organické prvky i okopírované tvary z přírody. Heslem je udržitelnost. Židle, stoly a podlahy se vyrábí z recyklovaného dřeva, rostliny přispívají k přírodní estetice. Propagován je čistý, přitom však ekologický domov. Ložnice a koupelny se mění v éterické prostory, které jsou tvořeny ze zemitých prvků za použití kovu, dřeva či kamene. Stejným způsobem pak lze přistupovat i k venkovním prostorům, terasám či balkonům.

Zdroj: Airbnb.com Villa Verde

Ženské barvy

Firmy zabývající se návrhem interiérů posouvají ženské tóny s přídechem růžové do popředí. Všechny tyto odstíny dobře fungují v neutrálních místnostech a vytváří tak velice příjemné a elegantní prostředí. Setkat se můžete se všemi nádechy růžové – od světle načervenalé až k bronzové, tupé či starorůžové.

Zdroj: www.lukesev.com

Maximalistický design

Minimalismus je out, maximalismus je in. Zatímco minimalismus se zaměřuje na přímočarost, zjednodušování a čisté linie, maximalismus je jeho naprostým opakem. Velkolepá a odvážná pojetí, zářivé barvy, rozmanité vzory, ozdobný dekor, obrazy. Samozřejmě budete muset použít nějaká omezení, při kombinování si ale nebudete muset hlavu nikterak lámat. Maximalismus je o přijetí vznešenosti a okázalosti. Tento styl přeje odvážným variacím, které vystihují estetické cítění majitele i jeho vlastní jedinečnost.

Zdroj: www.quora.com

Chcete také rozjet kariéru?

Začátek podnikání nebyl nikdy snazší. S podporou, zázemím a mentoringem od zkušených kolegů se rychle zorientujete
Sdílejte článek svým přátelům
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Autor článku

Nejnovější články

O nás – aneb co je RE/MAX G8 Reality?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu