Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Interiérové trendy pro rok 2020

Od námořnické modré až ke květinovým tapetám. Maximalismu, který pomalu ale jistě vytlačuje z hledáčku zájmu minimalismus. Přírodní barvy i pestré vzory. Interiérové trendy pro rok 2020 jsou skutečně rozmanité. Pokud chcete své obydlí osvěžit novými nápady, inspirujte se následujícím výčtem.

Přírodní barvy

Neutrální barvy stále hrají prim. A v interiéru nemusí vůbec působit nudným dojmem. Můžete vybírat z pestré palety klasických odstínů a jejich vzájemnými kombinacemi vytvářet zajímavé kontrasty. To platí i pro doplňky, neutrální dekory a vzory. Neutrální odstíny jsou skvělou volbou pro stěny, nábytek včetně pohovek, ložní prádlo i nejrůznější textilní materiály. Bílá může mít teplý či chladný podtón, její vyznění podpoříte nejrůznějšími odstíny šedé, béžové či hnědé.

Zdroj: M.Elle Design (www.melledesign.com)

Květinové tapety

Používaly je už naše babičky, v moderním pojetí se ale nedrží klasických ustálených postupů. Do vašeho příbytku vnesou melodii a eleganci, rozzáří i potemnělý kout. Květinové vzory se vyrábí v různých velikostech a barevných provedeních. Oblíbené jsou kontrastní a zářivé barvy, stejně tak i abstraktní ztvárnění.

Zdroj: Michelle Gage (www.michellegage.co)

Odstín navy blue

Klasická námořnická modrá je barvou tohoto roku. Potkávat se s ní budete všude, ať už na doplňcích, stěnách či nábytku. Dle designérů poskytuje skvělý kontrast jak v interiérech, tak exteriérech. Krásně vyniká v kombinaci s bílou barvou, používat se bude třeba i na kuchyňská dvířka.

Zdroj: www.homedecorideas.eu

Barevnější kuchyně

Od roku 2010 můžeme sledovat převládající trend, a to v podobě bílých kuchyní. Těm ale pomalu zvoní hrana. Dle návrhářů dojde v roce 2020 k posunu. Přírodní dřevo, šedé, mátově zelené či světle modré barvy a větší členění v podobě skříněk, ostrůvků a regálů… To vše umožní majitelům domu udržovat jasnou a vzdušnou atmosféru, aniž by se omezovali pouze na bílou barvu.

Zdroj: Taylor Anne Interiors (www.tayloranneinteriors.com)

Biophillic design

Rok 2020 je rokem návratu k přírodě. Biophillia je nový trend, který se zaměřuje na využití přírodních elementů v interiéru, k tomu využívá organické prvky i okopírované tvary z přírody. Heslem je udržitelnost. Židle, stoly a podlahy se vyrábí z recyklovaného dřeva, rostliny přispívají k přírodní estetice. Propagován je čistý, přitom však ekologický domov. Ložnice a koupelny se mění v éterické prostory, které jsou tvořeny ze zemitých prvků za použití kovu, dřeva či kamene. Stejným způsobem pak lze přistupovat i k venkovním prostorům, terasám či balkonům.

Zdroj: Airbnb.com Villa Verde

Ženské barvy

Firmy zabývající se návrhem interiérů posouvají ženské tóny s přídechem růžové do popředí. Všechny tyto odstíny dobře fungují v neutrálních místnostech a vytváří tak velice příjemné a elegantní prostředí. Setkat se můžete se všemi nádechy růžové – od světle načervenalé až k bronzové, tupé či starorůžové.

Zdroj: www.lukesev.com

Maximalistický design

Minimalismus je out, maximalismus je in. Zatímco minimalismus se zaměřuje na přímočarost, zjednodušování a čisté linie, maximalismus je jeho naprostým opakem. Velkolepá a odvážná pojetí, zářivé barvy, rozmanité vzory, ozdobný dekor, obrazy. Samozřejmě budete muset použít nějaká omezení, při kombinování si ale nebudete muset hlavu nikterak lámat. Maximalismus je o přijetí vznešenosti a okázalosti. Tento styl přeje odvážným variacím, které vystihují estetické cítění majitele i jeho vlastní jedinečnost.

Zdroj: www.quora.com

Chcete také rozjet kariéru?

Začátek podnikání nebyl nikdy snazší. S podporou, zázemím a mentoringem od zkušených kolegů se rychle zorientujete
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

O nás – aneb co je RE/MAX G8 Reality?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu