Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Home staging: co to znamená a proč je tak důležitý?

Styling nemovitosti před prodejem neboli takzvaný home staging, je kouzelné slůvko, se kterým se setká dnes už každý, kdo někdy prodával nebo kupoval nemovitost. Málokdo už ale ví, co se pod ním vlastně skrývá. U nás v RE/MAX G8 Reality považujeme home staging za základní složku celého procesu prodeje a věnujeme mu náležitou pozornost. Je to také jedna z věcí, kterou si platíte v rámci provize odváděné makléřovi. Co tedy za své peníze vlastně dostáváte?O home stagingu panují různé mýty, které je potřeba nejprve vyvrátit. Například, že styling potřebují jenom drahé a luxusní nemovitosti. Opak je pravdou – i garsonka vyžaduje náležitou péči!

Někteří klienti také namítají, že by chtěli raději nemovitost ukazovat tak, jak vypadá, když se denně používá. I to je ale omyl. Když se denně pohybujete v nějakém prostoru, na předměty v něm jste tak zvyklí, že už se těžko na prostor můžete podívat očima někoho jiného.

Potenciální kupec ale potřebuje nemovitosti vidět svýma očima a představit si, že v ní bude žít právě on. Předměty vaší denní potřeby mu u toho mohou prostě prakticky překážet. Je těžké představit si sám sebe v domově, který evidentně stále patří někomu jinému.

Tajemství home stagingu a celá ta věda okolo něj spočívá právě v nalezení balancu mezi tím, aby prostor vypadal útulně a zabydleně, ale zároveň poskytoval potenciálnímu kupci dostatek prostoru pro jeho fantazii a jeho osobní vkus. Nezní to úplně jednoduše, ale právě proto máme k ruce profesionály, kteří s námi proces stylingu projdou krok po kroku. Jak na to?

1. Najdeme váš styl

Je samozřejmě rozdíl, když prodáváte garsonku nebo vilu s jedenácti pokoji. Každá nemovitost potřebuje důkladnou péči, ale je potřeba myslet na cílovou skupinu – prodáváte na předměstí, kde bydlí hlavně rodiny s dětmi? Nebo v trendy čtvrti v centru města? Na vesnici? Podle toho si také můžeme snáze představit kupce a přizpůsobit mu styling, aby si lépe uměl představit svůj domov právě ve vaší nemovitosti.

 2. Zaměříme se na exteriér

To je samozřejmě důležité hlavně u rodinných domů, které mají zahradu. K home stagingu patři například i garáž, příjezdová cesta. Platí to ale i u bytů – rozházené boty přede dveřmi asi pro nikoho nejlepší vizitkou nebudou, i kdyby byt za dveřmi byl jako ze škatulky.

3. Opravíme nejviditelnější závady a nedostatky

Teď už se dostáváme k samotnému interiéru. V každém domově, který někdo dlouhodobě používá, se najdou různé drobné závady – ulomený kousek omítky, nalomená dlaždice, chybějící úchyt u skříňky. Nemusíte samozřejmě celý byt renovovat před prodejem (i když i to někdy může být výhodné), ale makléř svým zkušeným okem dokáže vychytat právě tyhle drobnosti, které zlepší dojem a opravit se dají snadno a za chvilku.

4. Odstraníme věci denní potřeby

Jak už bylo zmíněno výše, nám samotným už nepřipadá nic divného na tom, že hřeben má své místo na komodě v předsíni a štos novin na stolku v obýváku. Právě proto je dobré mít k ruce profesionálního dekoratéra, který vás upozorní, co už je za hranou. Vaše nemovitost by měla dávat prostor kupci, aby si jí „zabydlel“ při prohlídce sám – a vaše osobní věci tak do interiéru prostě nepatří.

5. Uklidíme

Tento bod asi není potřeba vysvětlovat. Málokdo má svůj domov neustále jako ze škatulky – ale kdo by ho takový mít nechtěl, že? Zároveň by ale bylo mylné tvrdit, že home staging spočívá pouze v úklidu – naopak, sami vidíte, že je to až pátý z mnoha různých kroků.

6. Zaměříme se na organizaci prostoru a místností

I tady platí, co již bylo výše řečeno – vy jste možná na ten stolek v rohu prostě zvyklí a nevadí vám, že tam úplně nepasuje, návštěvníka to ale může praštit do očí. Drobné přesuny nábytku mohou významně zpřehlednit prostor a zvýraznit jeho přednosti.

7. Doplníme drobné detaily

Květina na parapetu, pěkná lampa, vkusný polštářek – to všechno jsou drobnosti, které interiéru mohou dodat potřebný šmrnc a kouzlo. Dekoratér nebo dekoratérka vám poradí, kam se co hodí a jak prostor vylepšit bez vysokých nákladů. Nemusíte nakupovat v designových obchodech, i s maličkostmi se dá čarovat, když víte, jak na to. Abyste všechny tyto kroky úspěšně zvládli, dáme vám k ruce tým profíků, kteří se snadno zorientují a zjistí, co je potřeba. A vše s vámi samozřejmě průběžně konzultují. A věřte, že nebudete litovat, protože čísla mluví jasně – dobrý styling může významně zvýšit cenu nemovitosti na trhu.

Chcete také rozjet kariéru?

Začátek podnikání nebyl nikdy snazší. S podporou, zázemím a mentoringem od zkušených kolegů se rychle zorientujete
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

O nás – aneb co je RE/MAX G8 Reality?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu