Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Být mezi nejlepšími

Jak získat z podnikání v realitách maximum a proč patří makléři G8 Reality mezi nejlepší v rámci celé sítě RE/MAX? To prozradí druhá část povídání s Miroslavem Štrojsou ze skupiny RE/MAX G8 Reality. 

Produktivita makléřů je zejména v poslední době často řešeným tématem. Jak to udělat, aby makléři byli spokojení a zároveň efektivní? 

Myslím, že se nám ve skupině RE/MAX G8 Reality podařilo najít ten správný recept. Za minulý, a přiznejme si, že nikoliv právě jednoduchý rok, se hned 25 našich makléřů umístilo v první stovce nejlepších makléřů celé sítě RE/MAX ČR. Jsem na všechny velmi hrdý. Skupinu G8 Reality tvoří už více než 220 realitních profesionálů. To je 1/6 z celé sítě RE/MAX ČR. 

Víte, co stojí za takovým výsledkem? 

Lidé a práce. Vedení firmy si rozdělilo úlohy a každý se věnuje oblasti, ve které je nejsilnější. Neztrácíme energii na věcech, které neumíme a kterým se ani nechceme věnovat. Specializace nám pomáhá být rychlejší a užitečnější. Chceme, aby nám spolu bylo ve firmě fajn. Vytváříme vlídné a přátelské prostředí. Záleží nám na tom, aby všichni cítili zájem a podporu. Tak vznikají hluboké a dlouhotrvající vztahy. Tak se rodí důvěra. Proto se nám daří překonávat překážky a jít dál. 

Rostete také akvizičně. Jak je to s novými kolegy, kteří přijdou z jiné RK? Určitě budou mít jiné návyky a zkušenosti… 

Chápeme jedinečnost obchodních týmů a nemáme ambici je roubovat na to, co nám funguje jinde. Sami rychle poznají, čím mohou svou realitní praxi obohatit, kam se mohou dále rozvíjet. Na tom je ostatně založena celá servisní filozofie skupiny G8 Reality, kterou přirovnávám ke „švédskému stolu“, kde si každý vezme to, na co má právě chuť. Z následného rozšiřování působnosti skupiny G8 zase těží makléři i z jiných. Vzájemně sdílejí informace, zkušenosti, know-how, ale také obchodní případy ke spolupráci. Mám velkou radost, že doposud všechny akvizice proběhly hladce a řada nových kolegů patří mezi naše špičkové makléře. 

Jak moc s motivací makléřů souvisí provizní systém? 

Peníze jsou vedlejším produktem služby, kterou člověk dělá s láskou, péčí a nadšením. Poznáte, když si k vám obchodník přišel pro provizi nebo pomoci vyřešit problém, který nezvládnete. Těší mě, že kolem sebe zpravidla vidím makléře, které baví práce samotná. Spravedlivá a motivující odměna za takovou práci je u nás samozřejmostí.

Doporučil byste práci makléře v současné době, kdy trhu vládnou kupující? 

Podnikatelsky smýšlejícím lidem ji doporučím v jakékoli době. Ta práce je rozmanitá, potřebná a smysluplná. Nezáleží na tom, zda klient prodává či kupuje. Chce cítit jistotu, chce být informován a chce, aby to dobře dopadlo. Jsme připraveni přijmout do našich řad realitního makléře, který profesně stagnuje. Jsme připraveni přijmout do našich řad realitní kancelář, která nezachytila změny nebo jí nevychází ekonomika provozu. Jsme připraveni přijmout do našich řad člověka nepolíbeného realitami, ovšem s nezbytným odhodláním a touhou něco dokázat. Je nás v G8-ičce hodně na to, abychom dokázali poskytnout vše potřebné pro úspěšnou kariéru v realitách.

 

Chcete také rozjet kariéru?

Začátek podnikání nebyl nikdy snazší. S podporou, zázemím a mentoringem od zkušených kolegů se rychle zorientujete
Sdílejte článek svým přátelům
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Autor článku

Nejnovější články

O nás – aneb co je RE/MAX G8 Reality?

Přehrát video

Kategorie

Štítky

Zůstaňte s námi v kontaktu