Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Odhad ceny nemovitosti zdarma

Odhad ceny nemovitosti zdarma

Potřebujete kvalifikovaný odhad nemovitosti? Správné určení prodejní ceny je prvním krokem k úspěšnému prodeji. Naši specialisté vám s oceněním nemovitosti rádi pomohou. Jedná se o odbornou činnost a profesionálovi tato analýza zabere 3 až 4 hodiny. My vám tuto službu nabízíme zcela zdarma! A co díky správnému ocenění nemovitosti získáte? Podívejte se na video.

Přehrát video

Proč je důležité správné ocenění nemovitosti?

Úspěšnost obchodu a rychlost prodeje se odvíjí od správně stanovené prodejní ceny nemovitosti. Kvalifikovaný odhad nemovitosti vám poskytne pravdivý obraz trhu a zajistí, že svou nemovitost prodáte za maximální možnou cenu.

Mnoho prodávajících hned na začátku zvolí špatnou prodejní strategii, která se jim ve výsledku může vymstít. Pokud prodejní cenu nemovitosti nadhodnotíte, bude vaše nemovitost v konkurenci podobných nabídek působit nedůvěryhodně. Zbytečně se tím ochudíte o možné zájemce, kteří by se vám ozvali, ale z důvodu nadhodnocení tak neučiní. Tyto nemovitosti pak leží na inzertních serverech neúměrně dlouho a svou hodnotu naopak ztrácejí. Následné zlevňování kupce spíše odrazuje, vaší nabídce už zkrátka nevěří. Z takové nemovitosti se pak velice snadno může stát tzv. „neprodejný ležák“, jak tyto nepovedené pokusy o prodej realitní makléři přezdívají.

Říkáte si, že tedy raději začnete nemovitost nabízet za nižší prodejní cenu? Ani podhodnocení ceny nemovitosti není dobrý nápad. Budete mít o to těžší startovací pozici, pokud budete chtít získat více peněz v případě zájmu více kupujících. Proč byste měli přicházet o statisíce? Správný odhad ceny nemovitosti hned na začátku vzbuzuje v kupcích důvěru a dává vám velký prostor pro následné vyjednávání.

Jak vypočítáme odhad tržní ceny nemovitosti?

Při výpočtu tržní ceny nemovitosti vycházíme z vícero zdrojů. Jen komplexní pohled zajistí skutečně relevantní a reálný odhad ceny nemovitosti, který bude na trhu konkurenceschopný.

Nejprve nahlížíme do placených aplikací Cenových map. Zde najdeme reálné ceny nemovitostí v konkrétních lokalitách, které se vypočítávají dle kupních cen z Katastru nemovitostí. V potaz se zde ale nebere technický stav nemovitosti ani další parametry.

Následuje analýza nabídkových cen nemovitostí, tj. těch aktuálně nabízených a inzerovaných na realitních portálech. I zde je ale třeba obezřetnost. S neustálým zvyšováním cen nemovitostí někteří prodávající své nabídky přeceňují a může tak docházet ke zkreslení obrazu trhu.

Velice důležitou součást cenového odhadu tvoří analýza Interních cenových map, tedy již realizovaných transakcí z obsáhlé databáze realitní kanceláře. Zde už vidíme původní nabídkovou cenu, skutečnou prodejní cenu, ale i stav nemovitosti a podrobné detaily obchodu.

V rámci cenového odhadu zjišťujeme i veškeré dostupné informace o vaší nemovitosti. Celkový stav, technické parametry, vybavení, náklady na provoz a další detaily, na jejichž základě jsme schopni stanovit správný odhad ceny nemovitosti.

Zjistěte tržní cenu své nemovitosti

Políčka označená hvězdičkou jsou povinná
Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů
Políčka označená hvězdičkou jsou povinná
Odesláním zprávy beru na vědomí zpracování osobních údajů